6 poppen in Westfriese dracht Al langere tijd leefde bij de museummedewerkers de wens in het bezit te komen van twee karakterpoppen, gekleed in Westfriese klederdracht. Na veel zoeken is het nu dan toch gelukt iemand te vinden die deze poppen kan maken. Het gaat daarbij vooral om het gezicht dat er enigszins "doorleefd" uit moet zien, zodat het geheel zo authentiek mogelijk overkomt. Mevrouw Evelien de Lange uit de Beemster gaat een echtpaar maken, dat door mevrouw Anneke Dobber zal worden aangekleed. Mw. Dobber gaat daarvoor een kursus volgen bij het West fries Genootschap in Hoorn. Deze kursus begint pas in september - het zal dan nog wel enige tijd duren voor alle kleding af is, want dat is een niet te onderschatten karwei. Hopelijk kunt u volgend jaar het resultaat in het Polder museum bewonderen. Op de bladzijde hiernaast ziet u een paar voorbeelden van de Westfriese klederdracht voor vrouwen, overgenomen uit het door de werkgroep Historisch Textiel van het Histo risch Genootschap "Oud West-Friesland" samengestelde boek: "Pikt en Dreven", de Westfriese vrouw op haar mooist". De verschillende kledingstukken hebben hun eigen naam - een paar voorbeelden: diessek: losse vrouwenzak met banden om het middel, gedragen onder de bovenrok; fichu: halsdoek; klepbroek: vrouwen onderbroek met klep voor en achter, met banden om het middel gestrikt; pelsonderrok; rompie: lijfje zonder mouwen; struultje: smalle kleine zijden shawl met franje; stoelenmatterserood-zwart gestreep te tussenrok. (bron: bovenvermeld boek)

De Overhaal: historisch magazine Heerhugowaard | 1994 | | pagina 7