Reacties op het vorige nummer Redactie November 2022 5 Dit is de verzetsgroep Heerhugowaard, 5e van links is niet Grietje Balder-Schaap maar mevrouw G. de Graaf-Zandbergen De lepeltjes hangen in het trapgat onder toezicht van Klaas de rendierkop Het lepeltje in zijn geheel Afbeelding boven aan de steel van het Langedijker Warenhuis We hebben opnieuw een aantal enthousiaste reacties ge had op ons vorige nummer. Alle inzenders hartelijk be dankt. Arrestatie verzetsman Jacob Balder blijft in geheugen van dochter Willy (1927) Bij dit verhaal zijn een paar opmerkelijke zaken te mel den. Inmiddels zijn de beide dames overleden (beiden boven de 90) en is het lepeltje van Klaas Kool verhuisd naar Zweden. Het hangt onder toezicht van Klaas, de rendierkop, gekocht op de Noordkaap in het trappenhuis. Ik had altijd al het plan om de hele boel eens in een fotoarchief te zetten. Omdat de verzameling wel eens een stofdoek kon gebruiken en ik het le peltje van Kool moest hebben om nieu we foto's te maken hebben Aad en ik de hele boel uit het trapgat gehaald, alles schoongemaakt en de borden in de was en olie gezet. We hebben alle lepeltjes van Nederland (bijna 600) op de foto gezet en de administratie nagekeken. De rest moet nog en dat zijn er 700. Een erelid royeren, het gebeurde in Zuid-Scharwoude Arie Leijen schreef ons: In het artikel 'Een erelid royeren, het gebeurde in Zuid-Scharwoude' waar de Christelij ke Boeren en Tuinders Bond ter sprake komt, volgt op bladzijde 16 en 17 de afkorting C.B.T.C. Dit moet C.B.T.B zijn. Verder is door het hele artikel heen een storende fout ingeslopen, tuinbouwvereniging De Toekoms moet na tuurlijk zijn tuinbouwvereniging "De Toekomst". Het Langedijker Warenhuis Wij kregen een aantal spontane e-mails van Beja van den Brug uit Björkvik in Zweden naar aanleiding van het ar tikel over 'Het Langedijker Warenhuis'. In haar e-mails schrijft ze: Ik verzamel al heel lang, ongeveer 48 jaar theelepeltjes en daar had mijn moeder Froukje van den Brug-Bergs- ma uit de Amalia van Solmsstraat in Noord-Scharwoude over gepraat tijdens een kopje koffie bij de buurvrouwen waaronder de achterbuurvrouw Janny Schuitemaker. Niet veel later kreeg mijn moeder een lepeltje van haar om aan mij te geven. Met de boodschap dat zij, buur vrouw Janny, het had gekregen van haar werkgever de heer Klaas Kool en of ik er wel zuinig op wilde zijn. Al het personeel schijnt het gekregen te hebben. In het plaat je boven aan de steel staat het jaartal 1961. Misschien was de verbouwing klaar en is het lepeltje gemaakt voor de heropening van de winkel (zie de tekst op bladzijde 40 boven de foto rechtsonder). Ik kan me van vroeger nog herinneren dat er een plek in de vloer zat die kraakte. Als je de winkel binnenkwam links, iets naar achteren. Ik kocht er cadeautjes voor Moederdag en soms ook wel eens knik kers. Dit zijn de dingen die het verzame len van theelepeltjes zo leuk maakt! Verkeerde foto Allereerst een correctie op de groepsfoto in de hal van het gemeentehuis in Noord-Scharwoude, op bladzijde 12. Dochter Willy den Hartigh-Balder zag meteen dat het niet klopte toen ze de Otterplaat van 2021 ontving. Ze had het hele verhaal wel eerst gelezen voor de publicatie maar net deze ene foto ontbrak toen door een probleem met de printer. 'X.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 7