A.N.W.B.? Is u reeds lid van den Door de ANWB in 1901 uitgegeven ansichtkaart Door A.C. Kroon in 1902 uitgegeven ansichtkaart November 2022 68 iets voorbij de houten top gevel lopen, de deur links van het midden van het huis is en in de topgevel een deur zit. De molen op de achtergrond moet dan de molen op de Molenka de zijn. Jan Marsman jr. Op de kaart van Kroon is het zicht op die molen ach ter een nieuw gebouwd huis (Voorburggracht 261) verdwenen. De fotograaf stond ter hoogte van de RK-kerk op het smal le strookje grond tussen Dorpsstraat en Voorburg- gracht en had zijn camera naar het noorden gericht. Als verzamelaar van oude ansichtkaarten werd ik onlangs verrast door een kaart die mij werd aangeboden. Het was een kaart uit 1901 die als reclame voor de ANWB was uit gegeven. Toen ik na de aankoop de afbeelding eens goed bekeek vroeg ik mij af of dit wel Broek op Langedijk was. In Broek op Langedijk ken ik geen plek waar over zo'n afstand de Dorpsstraat en Voorburggracht zo dicht bij elkaar lagen. En links van de brug is op de achtergrond een molen te zien, dat klopt ook niet met Broek op Langedijk. Vergelijking met kaarten in mijn verzameling be vestigde mijn idee dat het niet in Broek op Lange- dijk kon zijn. Maar waar was dit wel? Een door A.C. Kroon uit Oudkarspel in 1902 uitgegeven ansicht kaart bracht de mogelij ke oplossing. Het moet Noord-Scharwoude zijn. Het huis rechts van de brug komt overeen. Op beide kaarten is te zien dat de waterborden Het huis Voorburggracht 259 staat links op beide foto's, nummer 261 moet nog worden gebouwd of is in aanbouw. De stolp Voorburggracht 265 is op de kaart van de ANWB achter de brug wat achter bomen verscholen. Helaas is het mij nog niet gelukt om de Kampioen nr. 46 uit 1901 te vinden, hoewel dat volgens de ANWB via Google Books wel zou moeten kunnen. L. Uitg. A. t. Knai, OuK Kltipil. NOORD 8CHARW0UDE.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 70