2021-2022 1 eizoen Dick Zuiderbaan Veel belangstelling voor de foto-kraam op de Streekmarkt Presentatie van 'Uw wijk te Kijk' in De Binding November 2022 4 Door de beperkingen ten gevolge van het Covid-19 virus hebben er vanaf november 2021 tot en met februari 2022 weinig activiteiten plaatsgevonden. De geplande dona- teursavond in november 2021 hebben wij vanwege het besmettingsgevaar moeten annuleren. Van 12 november 2021 t/m 25 februari 2022 was Het Regthuis in verband met de coronamaatregelen gesloten. Vanaf 26 februari 2022 mochten we het weer openstellen voor belangstel lenden. Lezingen en historische films De lezingen over de geschiedenis van de Allemanskerk ter gelegenheid van het feit dat de kerk vijftig jaar gele den weer in gebruik genomen is nadat een brand in 1969 de kerk had verwoest, waren zeer succesvol. Naast de lezingen zijn er ook veel foto- en filmpresenta- ties verzorgd over het Langedijk van voor de verkave ling. Steeds meer instanties zoals Alzheimer Nederland afd. Dijk Waard, het Katholieke Vrouwengilde (KVG), Rondleidingen Stichting Langedijker Verleden heeft meegeholpen bij de organisatie van 9 historische wandeltochten onder lei ding van een gids in de Langedijker dorpen en heeft twee historische wandelingen in Noord-Scharwoude georga niseerd voor de leerlingen van groep 7 van de openbare basisschool De Wijde Veert. Verder was Stichting Langedijker Verleden actief betrok ken bij de organisatie van Open Monumentendag en was vertegenwoordigd in het Erfgoed Platform Dijk Waard en in de Erfgoedcommissie van Langedijk. Het Regthuis Nadat de coronamaatregelen opgeheven waren, was Het Regthuis op elke zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur geo pend. Veel belangstellenden hebben de expositie over de grote ruilverkaveling van het Geestmerambacht bezocht, een rondleiding gehad en/of onze oude films bekeken. Wilt u ter gelegenheid van een verjaardag of reünie een bezoek aan Het Regthuis brengen? Dan bestaat de mo gelijkheid om in combinatie met Het Behouden Huis een arrangement met koffie/thee en eventueel aansluitend een vaartocht te boeken. Afspraken kunnen gemaakt worden via tel: 0226-753063 of via info@behoudenhuisoudkarspel.nl of info@langedijkerverleden.nl Op onze website www.langedijkerverleden.nl kunt u de Otterplaten vanaf 1995 t/m 2020 raadplegen, de nieuws brieven en jaarverslagen inzien en ons beeldarchief be kijken. de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO), scholen en de gemeente Dijk Waard deden een beroep op ons. Schenkingen Ook dit seizoen hebben we weer veel schenkingen mo gen ontvangen. Boeken, documenten, foto's, dia's en veel gebruiksvoorwerpen uit grootmoeders tijd en ouder. Alle gulle gevers hartelijk dank hiervoor. 'Uw Wijk te Kijk' Door het vervallen van de laatste maatregelen in maart 2022 konden we weer starten met de fotopresentaties van ‘Langedijk uit 1967' in ‘Uw Wijk te Kijk'. Deze bij eenkomsten in De Binding trokken elke week weer veel bezoekers. Bij het zien van de huizen en straten uit die ‘goede oude tijd' kwamen bij veel bezoekers herinnerin gen naar boven wat veel waardevolle informatie en (hi larische) anekdotes opleverde. ‘Uw Wijk te Kijk' was op elke woensdagochtend van 11.00 uur en 12.00 uur in De Binding. Markten Dit seizoen hebben wij met onze foto-kraam op verschil lende markten gestaan om Stichting Langedijker Verle den te promoten. De belangstelling en de herkenning van foto's van voor de ruilverkaveling was groot. We kregen veel positieve reacties en sommige bezoekers waren zo enthousiast dat zij meteen donateur van Stichting Lange- dijker Verleden werden. FF O

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 6