Waschinrich Aan de MAARGOEDEREN BEHANDELD. ting te Oudkarspel wor den alle SCHOON- Het nieuws van 100 jaar geleden Nieuwe Langedijker Courant, 8 april 1922 Schager Courant, 23 augustus 1922 November 2022 66 Alkmaarsche Courant, 31 juli 1922 De Noord-Scharwouder polder wordt voortaan bemalen door een Amerikaanse windmotor met een vlucht van 10 meter. De verslaggever heeft zo zijn bedenkingen, want de paarden zouden wel eens kunnen schrikken van deze windmotor. In de Schager Courant van 2 mei staat dat de nieuwe korf balvereniging al de eerste wedstrijd heeft gespeeld tegen VIOS uit Alkmaar. SSS verloor de wedstrijd met 1 - 5. Noord-Hollands Dagblad, 13 mei 1922 De oudste inwoner van Oudkarspel, J. Vis, is op 92-jarige leeftijd overleden. Nieuwe Langedijker Courant, 24 juni 1922 Broek op Langedijk kreeg deze morgen bezoek van 30 vreemdelingen die door de heer P. Glas werden rondge leid. Schager Courant, 14 maart 1922 In Oudkarspel is korfbalvereniging SSS (Sport Staalt Spieren) opgericht. De eerste trainingen zijn gehouden op een weiland achter de kerk. Schager Courant, 16 mei 1922 Diverse kranten melden een bok te hebben geschoten. De overleden J. Vis bleek toch niet de oudste inwoner van Oudkarspel te zijn. In het diaconiehuis woont nog een oud vrouwtje van 94 jaar. Schager Courant, 20 juli 1922 In Oudkarspel zal het oudste huis worden afgebroken om plaats te maken voor 6 arbeiderswoningen. Dit huis uit 1659 staat bekend als "Het Circus". Schager Courant, 29 juli 1922 De afbraak van het oudste huis van Oudkarspel gaat voorlopig niet door, door te hoge kosten. Texelsche Courant, 16 augustus 1922 De schoenmakers in Langedijk hebben afgesproken hun zaken eind augustus 3 dagen te sluiten wegens vakantie. “Of ze gelijk hebben” voegt de verslaggever hieraan toe. Alkmaarsche Courant, 11 december 1922 Een slager uit Zuid-Scharwoude mistte al anderhalf jaar zijn hond. Vorige week lag de hond opeens weer in zijn hok. De huidige eigenaar, van wie de hond was weggelo pen, kwam de hond weer opeisen en zei dat hij de hond op de markt in Purmerend had gekocht. Schager Courant, 7 oktober 1922 Tijdens de verbouwing van een woning in Oudkarspel stortte een steiger in. De 2 bouwvakkers die er op aan het werk waren kwamen er zonder veel kleerscheuren vanaf. Nieuwe Langedijker Courant, 19 december 1922 De Noordhollandsche Voetbalbond heeft bericht dat de voetbalverenigingen DTS en LVV Holland (die de naam al 2x had veranderd) hun naam moeten veranderen. LVV Holland moet de naam veranderen in 'Langedijk' en DTS in 'Oudkarspel'. Nieuwe Langedijker Courant, 23 december 1922 Voetbalvereniging DTS laat weten dat van een naamsver andering absoluut geen sprake is. Advertenties Een kleine greep uit advertenties en andere aankondigin gen van Langedijker bedrijven. Schager Courant, 12 september 1922 Op het voetbalveld van DTS zijn door de Langedijker Motor Club motorwedstrijden gehouden, voornamelijk hinderniswedstrijden, bijv. ringsteken. Er was ook een wedstrijd voor dames. Zij moesten achterop de motor een pop uit- en aankleden en een naam schrijven. De ereprijs voor de heren bestond uit een verguld-zilve- ren medaille die door P Kramer van De Roode Leeuw beschikbaar was gesteld. De ereprijs voor de dames be stond uit een weckketel. ZUIDSCHARWOUDE. Do brandspuitbeproeving had gisteravond weer plaats onder belangstelling vooral van de Jeugd. Al les bleek zich nog in goede orde te bevinden. De Jon gelui hadden den meesten schik, toen er centen ge raapt mochten worden, die men alleen ten koste van oen nat pak kon bemachtigen. Ook hier gold het, dat de brutaalsten de halve wereld hadden.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 68