Electrische Haarsnijmachine „R A I\E”. Het nieuws van 100 jaar geleden Schager Courant, 14 februari 1922 November 2022 65 Overige berichten Tenslotte nog een kleine greep uit overige berichten. Alkmaarsche Courant, 14 april 1922 Van tuinder Prins is een schuit rode kool, die hij had ge laden om de volgende dag te veilen, gestolen. De politie heeft het in onderzoek. Alkmaarsche Courant, 3 mei 1922 Twee jongemannen uit Noord- en Zuid-Scharwoude ston den terecht, omdat zij aan het urinoir in Broek op Lan- gedijk biljetten hadden geplakt met opruiende inhoud, nl. een aansporing tot dienstweigering. Rijksveldwachter Van der Molen betrapte het tweetal op heterdaad. Tegen de ene verdachte werd een gevangenisstraf van 4 maan den geëist, omdat hij vaker veroordeeld was. Tegen de ander werd een boete van 25 geëist. Alkmaarsche Courant, 20 december 1922 Een van de jongemannen uit het vorige bericht moest zich in december weer melden bij de politierechter, omdat hij rijksveldwachter Van der Molen had beledigd toen die ie mand bekeurde voor een rijwielovertreding. Het vonnis luidde 10 boete of 10 dagen hechtenis. De verslaggever voegde aan zijn artikeltje toe dat de be klaagde zijn revolutionaire beginselen niet op zo'n kin derachtige wijze tot uiting moet brengen. Schager Courant, 9 februari 1922 In Broek op Langedijk ontaardde een langer gaande bu renruzie in een handgemeen. Twee buurvrouwen, Im en Jans, kregen het met elkaar aan de stok toen buurvrouw Im haar ramen wilde lappen in de steeg van Jans. De laat ste trok aan de haren van Im en scheurde haar boezel stuk en zo ging het verder tussen de kijvende buurvrouwen. Buurvrouw Jans werd door de politierechter veroordeeld tot een boete van 15 of 15 dagen hechtenis. Haar 17-ja- rige dochter, die zich er ook mee had bemoeid, werd ver oordeeld tot een boete van 1 of 1 dag tuchtschool. Nieuwe Langedijker Courant, 7 januari 1922 Voor de arme inwoners van Drenthe werd in Broek op Langedijk een collecte gehouden. Ondanks de armoede in de eigen gemeente werd hiervoor toch nog 425 op gehaald. Noord-Hollands Dagblad, 17 januari 1922 Op een keihard bevroren veld liet de scheidsrechter de wedstrijd DTS - Go-Ahead tegen betere weten in begin nen. Voor rust kwam DTS op een voorsprong van 2-0. Bij het maken van het derde doelpunt kwam de doelman van Go-Ahead zo lelijk ten val dat de scheidsrechter de wedstrijd toch maar afgelastte. De wedstrijd werd later overgespeeld. Alkmaarsche Courant, 24 januari 1922 Een week na de gestaakte wedstrijd werd het voetbal veld van DTS door de scheidsrechter afgekeurd. Maar de voetballers wilden toch spelen en werd de wedstrijd DTS - Wit-Blauw als vriendschappelijke wedstrijd gespeeld. Nieuwe Langedijker Courant, 31 januari 1922 De aangekondigde schaatswedstrijden in Zuid-Schar- woude gaan niet door vanwege de dooi. Nieuwe Langedijker Courant, 31 januari 1922 In Broek op Langedijk werd de ijsbaan achter de veiling geopend met een wedstrijd in het ballopen op klompen voor behoeftigen om levensmiddelen. De kinderwedstrijden op zaterdag waren druk bezocht. De wedstrijden schoonrijden voor dames en heren kon den niet doorgaan door de dooi. Schager Courant, 28 januari 1922 De voetbalvereniging Wit-Blauw uit Noord-Scharwoude moet weer van naam veranderen van de voetbalbond. Was het eerst Blauw-Wit, vervolgens Wit-Blauw, nu wordt het LVV Holland. ZUIDSCHARWOUDE. De zware -vrachtauto’s, die hier tegenwoordig pas* seeren, doen, zooals begrijpelijk ia, niet veel goed aan d® straat. Ook de huizen, waarvan véle dicht te gen de straat gebouwd zijn, ondervinden daarvan den tast., vooral de eJectrlsche lampen en gaskousjes. De heer K., die een mooie uitstalling eau-de-cologne flacons op eeni glazen schijf in zijn etalagekast had staan, kwam, tot' zijn groot© schade tot de ontdekking dat alles naar beneden viel en ,rootendeel8 was ge broken. Wie moet dat betalen? De kappers Romeijn in Broek op Langedijk en Kuijt in Zuid-Scharwoude hebben een elektrische haarsnijmachi- ne gekocht. Gezamenlijk adverteren zij met deze noviteit. De ondergeteekenden berichten hiermede, dat zij bovengenoemde Haarsnijmachine hebben aan geschaft en bevelen zich voor het machinaal haarknippen beleefd aan. De behandeling is aangenaam, vlug en netjes. .11». ROMEIJN, Broek op Langendijk. Jb KUIT, Zuid-Scharwoude. Nieuwe Langedijker Courant, 11 maart 1922 Uooyaclilond)

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 67