Het nieuws van 100 jaar geleden Nieuwe Langedijker Courant, 6 juli 1922 November 2022 64 Alkmaarsche Courant, 6 juli 1922 Door een felle brand is het dubbele woonhuis van Visser en Kostelijk in Oudkarspel volledig afgebrand. De stoom spuit van de Gasfabriek en de brandspuit van Oudkar- spel waren snel ter plaatse, maar konden niet veel meer uitrichten. Nieuwe Langedijker Courant, 24 mei 1922 Een machinist merkte dat de spoordijk van het Broeker spoor niet in orde was. Nadat hij dit had gemeld bij een chef van station Alkmaar wilde die het eerst met eigen ogen zien. Toen de locomotief weer terug reed naar Broek op Langedijk verzakte de dijk iets nadat de locomotief het bewuste punt gepasseerd was. De achter de locomo tief hangende wagon ontspoorde. Noord-Hollands Dagblad, 16 november 1922 De zoon van een werknemer van Verburg raakte met zijn hand in een koolsnijmachine. De jongen raakte hierbij 2 vingers kwijt. Vele kleinere zaken passeerden de revue voor de recht bank, meestal diefstallen, mishandelingen of beledigin gen. Uit de lange lijst heb ik een kleine greep genomen. Schager Courant, dinsdag 12 september 1922 Twee branden in Oudkarspel. Op maandag 11 september was er brand bij J. Houtkoo- per aan de Laanweg in Oudkarspel. Buren konden gelukkig nog wat inboedel redden, maar de rest is geheel verbrand. Schager Courant, 30 december 1922 Een doofstomme jongen uit Broek op Langedijk was met de kerstdagen in z'n eentje naar Amsterdam gegaan. Nadat hij als vermist was opgegeven door zijn ouders, vond de politie de jongen in een hotel aan de Warmoes- straat. Misdaad, mishandeling en zo Ook in 1922 stonden regelmatig berichtjes in de kranten over misdaden in Langedijk of door inwoners van Lan- gedijk. ZUIDSJHARWOUDE. We vernamen, dat bij slager S. een worstllefheb- ber zich liet verleiden door zijn voorliefde voor deze lekkernij om. een worst te grijpen,'die hem toekwam. Bij zijn op'den-loop-gnan werd hij echter in zijn vaart gestuit en rceost hij zijn bult weer af sta an We vernemen, dat een bouww ook. al spruitkool ver miste. Men zij dug op zllto hoed». Schager Courant, 30 december 1922 Noord-Hollands Dagblad, 20 januari 1922 Op het veilingterrein in Noord-Scharwoude schrok het paard van voerman Tesselaar van een rangerende loco motief en ging in wilde galop richting Heerhugowaard. Op de Middenweg konden paard en wagen eindelijk worden gestopt. Het paard bleef ongedeerd, maar de wa gen raakte flink beschadigd. Op dinsdag brak om 4 uur 's morgens brand uit bij houthandel Eecen. De zagerij, de schaverij en een ma- chinegebouw werden een prooi van de vlammen. Even was men bang dat de stoomketel zou ontploffen, omdat de stoomkleppen niet meer open gezet konden worden. Maar gelukkig werkte de smeltveiligheid goed en kon de stoom ontsnappen. Omdat de wind 's nachts was gaan liggen, leverde de vonkenregen weinig problemen op. De brandweer kon de omliggende panden nat houden. Schager Courant, 2 maart 1922 Een dodelijk ongeval in Oudkarspel. Juist toen de lege wagen van maalderij Bos uit Noord-Scharwoude hun passeerde, viel een van 2 fietsers en kwam onder de wa gen terecht. Niet veel later overleed de fietser. Door dit ongeval schrokken de paarden en sloegen op hol. De koetsier viel daarna van de wagen en kwam onder de paarden en de wagen terecht. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis gebracht, waar hij na een paar dagen aan zijn verwondingen overleed. Alkmaarsche Courant, 7 januari 1922 Een zware vrachtauto heeft de brug naar de Woudmeer zwaar beschadigd. De vrachtauto zakte met zijn achter wielen door de brug. De vrachtauto reed door, de brug onbegaanbaar achter latend. UIT ZUIDSCHARWOUDE. - De firma J. Krul en Co., bierbottelarij al hier, wilde gister per paard en wagen een bestelling wegbrengen. Het paard wilde of kon zijn last niet voorttrekken. Men trachtte door wat krachtig optreden en ook met zacht heid het dier tot voortgaan te bewegen. Het ging echter dwars over den weg staan en viel plotseling tegen den grond om niet meer op te staan. Een hartverlamming zoo vertelde men ons was de oorzaak. Het paard was ver zekerd. Alkmaarsche Courant, 10 januari 1922 - ZU1DSCHARWODUE. - Een auijo. die het dek van de brxig bij café Kramer niet laten ijcpn, reed achteruit en kwam terecht in de deur vzan jeiamemd café. Met «enige materieele schalde aan <Le h^rbejè' n de'auljo en oen hevige'schrik van 1de familie Kramer, lie juist voor Je .deur stond1, liep dit ongeluk at'.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 66