Het veilinglijntje van Noord Scharwoude Dorp November 2022 54 Toch reizigersverkeer Waar het concurrerende lijntje naar Broek op Langedijk wel 19 jaar lang reizigersver keer kende is dit naar Noord Scharwoude Dorp nooit gerealiseerd. Toch heeft zich drie keer een reizigerstrein op het veilinglijntje gewaagd, weliswaar als extra trein. Op 11 juni 1947 werd een blokkendoos treinstel door stoomlocomotief 1815 naar Noord Scharwoude Dorp overgebracht voor een bejaardenuitje naar Harderwijk. Bron: Utrechts Archief. De snelheid op de goederenlijn was maximaal 30 km/u. Op de hoofdbaan van Noord Scharwoude (aansluiting) tot Alkmaar gold dit (theoretisch.ook voor de locomo tor Sik, de locs mochten daar iets sneller. De treinen voor het groentevervoer bestonden meest al uit gesloten tweeassige wagens. Een belangrijke rol speelden de vooroorlogse 'achttienluikers' CHRKS en na 1949 zijn natuurlijk de vier- deurs groentewagens (CHRP en S-CHR) in ruime mate aanwezig. Om groente en in het bijzonder ook aardap pelen tegen bevriezing te beschermen in de koudere maanden kwamen vanaf 1958 vaak witte geïsoleerde wagens ('koelwagens') van het ORE-standaardtype (NS aandui ding S-CHVO) tot inzet. Op 11 juni 1947 ondernam een groep ouden van dagen uit Langedijk een reisje per trein naar Harderwijk. Om dat op het grootste deel van het traject (tussen Alkmaar en Amersfoort) elektrisch kon worden gereden en men In de periode waarin de wagens werden voorzien van computernummers staat een rijtje wagens op één van de kadesporen. Alomtegenwoordig zijn de vierdeurs groente- wagens van NS. Noord Scharwoude Dorp 1965. de bejaarden veelvuldig overstappen wilde besparen, werd elektrisch buffermaterieel gesteld. Drie Blokkendo zen werden door loc 1815 naar Noord Scharwoude Dorp overgebracht en tender vóór werd met het gezelschap terug naar Alkmaar gereden. Hans de Herder, toen werk zaam op station Alkmaar, nam er een unieke foto van.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 56