r7 ÜC ^TsiGAREN'SIbAgË Kruidenierswinkel Tromp 1946-2001 November 2022 42 Klanten die 50 jaar klant waren werden uitgenodigd voor een gezellige middag bij de winkeltjes van Aris Bouwens Staand v.l.n.r. mevr. M. Grootjes, mevr. R. Blokker, dhr. J. Beenken, mevr. M. Spanjaard, Piet Tromp, dhr. P. Blokker, dhr. T. Maars (vorige eigenaar), mevr. Schenk, mevr. A. Glas, mevr. A. de Ruiter, dhr. P. de Ruiter Zittend v.l.n.r. Marian Tromp, mevr. N. de Geus, Co Tromp, mevr. S. Beenken en Frans Tromp De nieuwe supermarkt in Oudkarspel die in een grote behoefte voorziet Enige dagen later was er een goe de deal en werd er een projectont wikkelaar bij gehaald. Na 4 jaar onderhandelen met de gemeente kwamen ze eruit. Er mocht een supermarkt komen van 1000 m2. Toch duurde het nog 3 jaar voor de eerste paal geslagen kon worden. De protestgroep van de school en de buurt vertraagden het proces door telkens weer protest aan te tekenen. Frans begreep hier niets van en bleef steeds volhouden dat het ook in het belang van de be woners van Oudkarspel was dat er een supermarkt kwam. Veel ondernemers hadden hun deur al gesloten en Frans wilde niet dat veel mensen 'verplicht' de ge vaarlijke Nieuweweg (N504) over moesten voor hun boodschappen. Frans werd ook steeds verweten dat hij het voor eigen belang deed. Natuurlijk was er voordeel voor hem, maar zijn grootste drijfveer was 'als ik het nu niet doe komt er nooit een supermarkt meer in ons dorp'. Alle protesten en vergade ringen hadden veel energie van Frans geëist totdat het niet meer ging. Het hele proces heeft ervoor gezorgd dat Frans en Marian hun winkel eerder sloten dan ze eigenlijk wilden. Op 28 juli 2001 sloten zij, na 55 jaar, de winkel van kruidenier Tromp met pijn in het hart. Het was de laatste kruidenierswinkel van de 35 die er in Langedijk waren na de oorlog. In 2004 werd de nieuwe supermarkt van de Vomar uiteindelijk geopend. Nieuwe supermarkt In 1996 werden de ondernemers door de gemeente uit genodigd om deel te nemen aan een haalbaarheidson derzoek. De aanwezige ondernemers werden per dorp in groepen verdeeld en mochten aangeven wat zij von den van het winkelbestand. Uit dit onderzoek kwam dat er een supermarkt van minimaal 500 m2 in Oudkarspel mocht komen. Frans heeft toen contact gezocht met de gemeente en aangegeven wel interesse te hebben. In een vergadering van de AOL (Algemene Ondernemersver eniging Langedijk), waar Frans in zat, was er een inspre ker van een supermarktketen die vragen had over het gehouden onderzoek. Tijdens deze vergadering ontdekte hij wie Frans was en werd er besloten om te kijken wat zij voor elkaar konden betekenen. Er werd contact gezocht en na enkele vergaderingen besloten ze om samen op te trekken. Na enkele maanden van stilte heeft Frans zijn boekhouder gevraagd contact met de supermarktketen op te nemen om te horen hoe de stand van zaken was. Na korte tijd was hij terug met de mededeling dat de su permarktketen andere problemen had en zich terugtrok. Ondertussen waren er diverse andere supermarktorga- nisaties geweest met interesse. Frans besloot de eerste organisatie die zich had gemeld te bellen en deze uit te nodigen voor een gesprek. )AN 5AAP

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 44