I l itól Kruidenierswinkel Tromp 1946-2001 Piet, Co, Frans en Marian toosten op de opening van de nieuwe winkel November 2022 41 Frans was van een andere generatie en er kwam een beetje verandering in het assortiment. Langzaam kwam er meer groenten, vleeswaren en brood bij. Ook ging de klanten kring veranderen. Waren het eerst de klanten van vader Piet, nu kwamen er steeds meer bij die meer met Frans hadden. Ook kwamen er kerstpakketten, eerst voorzich tig en later met honderden. Na 3 verbouwingen werd de winkel te klein. Even ver derop stond het pand van "Kroons Kledingmagazijn" op nr. 705 te koop. Na veel overwegingen werd het pand 50-jarig bestaan In 1996 bestond de kruidenierswinkel 50 jaar. Frans en Marian wilden dit niet zomaar voorbij laten: De bewo ners in Oudkarspel, en zij die in de winkel kwamen, kregen een tas aan geboden met allerlei leuke attenties. De klanten die vanaf het begin klant waren, dus 50 jaar, werden uitgeno digd voor een bezoek aan de mu- seumwinkeltjes van Aris Bouwens. Frans en vader Piet haalden ze zelf op en dat werd zeer gewaardeerd. Ook de vorige eigenaar Thijs Maars kreeg een uitnodiging. Frans, Marian, Peter, Frank en Sandra voor de nieuwe winkel op 21 februari 1988 Piet bleef nog een tijdje verbonden aan het bedrijf en verrichtte hand en spandiensten. Later nam hij de woensdagochtend voor zijn rekening en zat hij bij de kassa. In het begin deden Frans en Marian de winkel al leen, maar dat bleek al snel niet meer haalbaar. Dochter Sandra ging op zaterdag helpen en zoon Frank hielp mee als de vracht dinsdag om 07.00 uur kwam. Hij bracht alles op stapels naar de winkel en dan kon het personeel het uitpakken. Ook met de kerstpakket ten hielp hij volop mee. Er kwam meer personeel bij. Ook het ophalen van de bestellingen en de bezorging ervan veranderde. De mensen konden hun ingevulde boekje of briefje in de winkel afgeven en het werd dezelfde avond bezorgd. Dat gold ook voor telefonische bestellingen of bestellingen via de fax. Omdat Frans ook veel leverde aan bedrijven, instellingen en vereni gingen, werd er in 1994 een bestelbus aangeschaft om nog meer tegelijk mee te kunnen nemen. Frans maakte dagen van 10 a 12 uur, maar heeft dit nooit een probleem ge vonden. Hij genoot van het werk en zijn klanten. aangekocht. Na een grondige ver bouwing gingen Frans, Marian en de kinderen Peter, Frank en Sandra op 21 februari 1988 boven de winkel wonen. Piet en Co verhuisden naar de woning van Frans en Marian aan de Oosterstraat. De winkel werd volledig aangepakt om er een mooie buurtwinkel van te maken van 120 m2 met verse vleeswaren, kaas van het mes, groenten en fruit en vers brood van de warme bakker. De opening was op 25 februari 1988 met speciale aanbiedingen. 1 I 1 'i i i rr h-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 43