lil 1 Kruidenierswinkel Tromp 1946-2001 Co Tromp achter de kassa in de oude winkel November 2022 40 Frans in 1961 met de mand voorop de fiets bij de Kromme Brug Overname van de winkel In de jaren zeventig ging er veel veranderen. De verkave ling was begonnen. Water werd grond en de bruggetjes verdwenen. Het werd duidelijk allemaal makkelijker nu je met de auto bij de klant aan huis kon komen. In 1982 werd Piet 65 en was het tijd om een stapje terug te doen. Frans en zijn vrouw Marian namen de winkel over. Piet bleef nog wel bij de zaak betrokken en haalde nog steeds de bestellingen op bij de klant. Meewerken in de winkel Frans trad op zijn veertiende in de voetsporen van zijn vader. Dit kwam omdat Piet zijn jongste broer Gert naar Slootdorp ging. Frans had bijna 8 schooljaren gehad en werd kort daarna 15 en dan mocht je van school. De laat ste maanden mocht hij zaterdags thuisblijven van school als hij maar niet met de boodschappenmand vlakbij of langs de school fietste. Doordat Frans mee ging helpen, kon Piet meer werk maken van het 'vragen en bezorgen'. Daar kwam nu nog meer werk van en Piet en Frans kon den rustig van huis want moeder Co paste op de winkel. Zij was jaren het gezicht van de winkel. Piet en Frans tij dens hun eerste klus samen. Het maken van een gondola voor koek en snoep. Na zijn diensttijd trouwde Frans begin 1968 met Marian Goedhart en zij gingen wonen aan de Westerstraat. Hier werd zoon Peter geboren. In 1970 kochten zij een huis in de Oosterstraat waar er nog 2 kinderen bij kwamen: zoon Frank en dochter Sandra. Ze hebben hier 18 jaar met heel veel plezier gewoond. Doordat het drukker werd met rondbrengen ging Frans als 15-jarige al boodschappen bezorgen op een fiets met een grote mand voorop. Dat was nog een hele inspan ning voor hem gelet op de vele hindernissen zoals al die bruggetjes. Eind 1965 werd er een auto aangeschaft, nu konden er meer bestellingen tegelijk mee. Dat was een hele verbetering. In februari 1966 moest Frans in militaire dienst. Broer Hans nam in die tijd zijn plaats in. Er was één probleem, Hans had nog geen rijbewijs. Toch ging hij de boodschappen bezorgen met de auto. Toen de toenma lige agent Grimijzer hem een paar keer zag rijden, ging hij bij vader Piet vragen of hij wel een rijbewijs had. Deze zei dat hij die niet had, maar legde hem het probleem uit. Als Hans heel netjes reed en niet stoer ging doen, mocht hij, niet te ver van de winkel, dit blijven doen. De agent keek dan als hij hem zag de andere kant uit. <4 t* Lm 1 s k's

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 42