II JLg T Piet Tromp 400 maal voor Caecilia Kruidenierswinkel Tromp 1946-2001 ^1 III 1 November 2022 39 Piet Tromp (links) speelt in 1966 de hoofdrol in de operette Hoffmans Vertellingen In 1980 gaf het Lan- gedijker Cabaret, al waren de leden al op leeftijd, nog op tredens ten behoeve van het 900-jarig be staan van Langedijk. Er waren 4 optre- Krantenartikel in het Noord-Hollands Dagblad uit 1988 dens in de dorpen Na de oorlog ontstond uit diverse verenigingen het Langedijker Cabaret. Hierin zaten diverse leden van operettevereniging Caecilia, ook Piet Tromp. Met zang, veelal operettemuziek, en komische schetsen hebben zij meer dan negenhonderd optredens verzorgd in geheel Noord-Holland en soms daarbuiten. Voor Piet was dit soms lastig te combineren met zijn winkel. Deze was tot 18.00 uur open en de anderen wachtten dan in de taxi In zijn vrije tijd stond hij te galmen over het water achter het huis van zijn ouders aan de Kroonstraat. Het geluid weerkaatste tegen een muur van de plaatselijke zuur- koolfabriek van Hart. Later hoorde Piet dat de fabrieks directeur en enkele personeelsleden stiekem als gehoor gefungeerd hadden. Toen viel het al op hoe mooi hij kon zingen. Piet stapte op 15-jarige leeftijd in 1932 over naar de 'grote' operette. Z'n eerste grote rol was in "Roland". In 1938 vertrok hij naar Den Haag waar hij ging werken bij de kruideniersketen van Simon de Wit en moest toen noodgedwongen stoppen bij Ceacilia. In 1943 keerde hij weer terug en een jaar later stond hij alweer op de plan ken met "Die Lustige Witwe". De uitvoeringen vonden toen 's middags plaats vanwege de oorlogsomstandig heden. In de jaren 50 werden door Ceacilia in 6 weken tijd 15 uitvoeringen gegeven. Waarvan "Bloemen van Hawaï" in 1954 de meeste keren werd opgevoerd, name lijk 20 keer. Dat gebeurde op zaterdag, zondag en woens dagavond. Dat was ook de bloeitijd van Ceacilia, een tijd waarin de kaartverkoop onder politiebescherming stond en dat de NACO 1.750 mensen met bussen aanvoerde en er soms een extra boot van Texel voer. Sinds 1965 liepen de bezoekersaantallen terug. In dat jaar kreeg Concordia, het thuistheater, nieuwe stoelen. Hierdoor konden er nog maar 400 mensen in de zaal. Daarbij daalde de belang stelling voor de operette, onder andere door de opkomst van de TV. Piet vertolkte meer dan 20 jaar de hoofdrol en in 1966 werd hij voorzitter van de club. Hij was met alles wat er in en met Caecilia gebeurde begaan. Piet Tromp overleed 3 december 2005 en werd op 7 december gecremeerd, later bleek dat dit de dag was dat 'zijn' Caeci- lia 95 jaar bestond. Toeval? van Niek Hoogeboom voor zijn winkel. Als ze naar Texel moesten, altijd op zaterdag, ging Piet iets later met de taxi en de boot. Zondagsmiddags gingen ze dan weer geza menlijk terug. De bekendheid door de operette en vooral zijn klant vriendelijke uitstraling hebben zeker bijgedragen tot de instandhouding van hun winkelbedrijf. Toch had de ope rette ook nadelen voor hem. Klanten bestelden kaarten bij hem en eisten een goede plek in de zaal. Hier kon hij zelf niet voor zorgen en dat beloofde hij dus ook niet. Als er dan klanten waren geweest die niet de plaatsen had den gekregen die ze dachten te krijgen, kon het wel eens flink botsen tussen hem en zijn klant. Soms was hij dan een klant kwijt. Gelukkig is dat niet vaak voorgekomen. gepland, maar dat bleek niet genoeg. Extra avonden wer den er geregeld voor de vele mensen die deze oude "rotten" nog eenmaal wilden zien optreden. Met de opvoering van "de Dochter van de Tamboer Majoor'' op zaterdag 17 oktober j.l. was het Piet Tromp die 400 maal voor operet te vereniging Caecilia op de planken stond. Hij is na de oorlog erg bekend geworden met het optreden van de vele operettes die Caeci lia toen uitvoerde. In die jaren was het heel gewoon dat er 15 a 20 maal een uitvoering werd opgevoerd. Dit gebeurde dan, in het be gin, zaterdag, zondag en woensdag. Dit werd na enige jaren vele mensen te bezwaarlijk en viel de zondag af. Piet Tromp heeft al deze be wogen jaren meegemaakt en kijkt er met veel plezier naar terug. De laatste vijftien jaar is hij voorzitter en doet erg veel werk achter de schermen. Dit is dan ook één van de redenen dat hij geen (hoofd) rol meer wil vertolken. Sa men met Jan Klinkert behoort hij tot die men sen die 400 maal hebben opgetreden. Caecilia kan trots zijn op deze mensen, mensen die echt hun sporen in de operette wereld hebben verdiend. Voor diegene die deze mensen, en natuurlijk ook alle anderen, wil zien spelen doen er goed aan zo snel mogelijk proberen nog een plaats te bemachtigen voor deze schitterende opvoering van, de Dochter van de Tamboer Majoor Het is beslist de moeite waard. Uitvoeringen worden nog gegeven op, 24 en 31 oktober en 7 november Voor kaarten kunt U terecht bij H. Stins tel. 02260-2404 of .7 I M' I

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 41