VM ETS Kruidenierswinkel Tromp 1946-2001 Piet Tromp voor de winkel met Frans in de fietsmand November 2022 38 Jacoba (Co) en Piet met Frans en Hans wandelen vanaf de winkel Operettevereniging Caecilia Piet is eigenlijk bij toeval lid geworden van Operettever eniging Caecilia. Hij was 13 jaar toen zijn jongere broer, leerling op de openbare lagere school, een pamflet mee kreeg van Caecilia waarin leden voor het kinderkoor werden gevraagd. In plaats van het pamflet aan zijn ou ders te geven gaf hij het aan Piet. Voor straf gaven z'n ouders de jongere broer op als lid van Ceacilia. Piet die dolgraag lid wilde worden kreeg jammer genoeg geen toestemming, omdat het contributiebedrag dan namelijk 2 x 30 cent zou bedragen, in die tijd een flink bedrag. Hij zeurde echter net zo lang tot hij eindelijk toch lid mocht worden. Zijn eerste rol in 1931, in het kinderkoor was een boer in de "Heks van de Boshut". Piet Tromp en zijn vrouw Co met Frans bij de weegschaal en Hans bekijkt een product Piet met Frans en Co met Hans voorop de fiets na een bezoek aan de kermis in Oudkarspel Piet Tromp had bij zijn start als kruide nier veel voordeel van zijn naamsbe kendheid. Vlak voor dat hij als zelfstandi ge kruidenier begon, was hij al een bekend figuur in het dorp en ver daarbuiten. In zijn jonge jaren was hij een zeer gewaar deerd voetballer van het eerste elftal van de plaatselijke voetbalclub DTS. Daarnaast was hij één van de steunpilaren van operette- vereniging Caecilia. Hij vertolkte jarenlang de hoofdrol in vele prachtige operettes. De strenge winters die toen nogal eens voorkwamen, met grote hoeveelheden sneeuw, maakten dan het beklimmen van de steile bruggen nog lastiger en soms lukte het al leen met acrobatische handelingen. Toch klaarde hij deze klus met de fiets en de mand voorop. Hoewel dit alles nogal de nodige tijd vergde en hij niet wars was van een praatje bij zijn klanten, kon hij rustig van huis want Jany Schuyt paste uitstekend op de winkel. Zij bleef echter niet lang en werd opgevolgd door Gerie Langedijk. De eerste jaren waren moeilijk met zijn tweetjes, maar zij zorgden gezamenlijk voor verandering. Er werden 2 zo nen geboren, Frans in februari 1946 en Hans in septem ber 1947. Piet kreeg in 1950 hulp van zijn jongste broer Gert, die toen pas 14 jaar was. Die is gebleven tot 1 juni 1959 toen hij naar Slootdorp ging waar hij in de groente zaak van zijn zwager ging werken. De eerste jaren bleef hij daar in de kost. Gert trouwde 1 juni 1962 met Annie Kamp uit Zuid-Scharwoude. Zij namen de groentezaak in Slootdorp over en gingen daar ook wonen. Na het ver trek van Gert kwam Ali Bakker bij Piet werken als win kelbediende. P.TBOMP I L f -

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2022 | | pagina 40