Seizoen 2020-2021 Zaaimachine De 100-jarige kinderwagen is te bewonderen in Het Regthuis November 2021 5 Aanaardploeg (aneerder) Met de aneerder ging men door de rijen van bijvoorbeeld reeds opgekomen aardappelen. De aneerder heeft 2 stortborden die de grond links en rechts storten. Op deze manier komen de aard appelen als het ware op een heuveltje te groeien. In een later stadium vergemakkelijkt dit het oogsten (rooien). Tevens werd door deze bewerking al het aanwezige onkruid (vuil) vernietigd. Schenkingen Ondanks de lock-down hebben we veel schenkingen mo gen ontvangen. Boeken, documenten, foto's, dia's en veel gebruiksvoorwerpen uit grootmoederstijd en ouder. Alle gulle gevers hartelijk dank hiervoor. Een schenking die er uitsprong was een 100 jaar oude kinderwagen. Deze kinderwagen is geschonken door mevrouw Truus Ard Jan Kraakman met het boek 'Van Varen naar Rijden' Hink-Appel. Hij is klokgaaf en is echt een plaat je. De kinderwagen heeft een ereplaats gekre gen in het opkamertje van Het Regthuis en past naadloos in onze collectie. Het Regthuis Het Regthuis is op afspraak dagelijks geopend. Wilt u ter gelegenheid van een verjaardag of reünie een bezoek aan Het Regthuis brengen? Dan bestaat de mogelijkheid om in combinatie met Het Behouden Huis een arrangement met koffie/thee en eventueel aansluitend een vaar tocht te boeken. Af spraken kunnen gemaakt worden via tel: 0226-753063 of via info@behoudenhuisoudkar- spel.nl of info@langedijkerverleden.nl Han Masteling schenkt de miniaturen aan Hans de Graaf Door Han Masteling werd een replica van een zaaima chine en twee aanaardploegen (aneerders) aangeboden zoals die vroeger op de vele akkertjes gebruikt werden. De miniatuur zaaimachine en ploegen zijn gemaakt, op een schaal van 1:10, door Han Masteling (opbouw en montage) en Bram Pielkenrood (techniek). Bezoekers kunnen deze miniaturen, evenals de eerdere miniaturen van Han Masteling en Bram Pielkenrood, op de expositie bewonderen. I Bxi s 1

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2021 | | pagina 7