2020-2021 iHÜfl eizoen 0 Dick Zuiderbaan De vitrines staan vol met foto's over de ruilverkaveling November 2021 4 het toen de bruggen werden gesloopt, de sloten gedempt en vervangen werden door straten. Grote rioleringsbui- zen verdwenen onder de straten, woningen kregen een rioolaansluiting en de wc-huisjes, zo karakteristiek voor Langedijk, verdwenen. Het was een grote verandering in onze dorpen en waarmee het Geestmerambacht veran derde van een vaarpolder naar een rijpolder. Expositie Ruilverkaveling Eindelijk konden we de werkzaamhe den voor de expositie over de ruilver kaveling afronden. De exposite is op gebouwd met foto's die vlak voor en tijdens de verkaveling (1970-1975) zijn gemaakt. Hiervoor hebben diverse en thousiaste donateurs en geïnteresseer den hun dia's en foto's uitgeleend zodat wij ze konden scannen en digitaliseren. Iedereen hartelijk dank hiervoor. De ex positie bestaat uit een collage van foto's uit alle vier de Langedijker dorpen, het Oosterdel, de aanleg van het recreatie- meer en de waterzuivering. Alle tekst en uitleg over de expositie is samengesteld uit allerlei bronnen met krantenberich ten uit lokale en landelijke dagbladen. Als aanvulling op de expositie wordt er een gedigitaliseerde film vertoond over de ruilverkaveling van slager De Geus uit Oudkarspel. De film geeft een duidelijk beeld over de verkavelings- werkzaamheden. Wat een bende was Door de beperkingen ten gevolge van het Covid-19 virus hebben er in 2020 en in het eerste halfjaar van 2021 wei nig activiteiten plaatsgevonden. De donateursavonden in november 2020 en januari 2021 hebben wij vanwege het besmettingsgevaar moeten annuleren. Van 15 december 2020 t/m 5 juni 2021 was Het Regthuis i.v.m. de harde lockdown gesloten. Vanaf 5 juni 2021 mochten we Het Regthuis weer openstellen voor publiek. Het duurde allemaal veel langer dan gedacht maar lang zaam maar zeker ontwaken we uit de Coronadip. Dit be tekent dat we de activiteiten die we in de ijskast hadden staan weer kunnen opstarten. De net gedempte Voorburggracht in Noord-Scharwoude was een prachtige speelplek voor de jeugd Op 9 oktober 2021 was de officiële opening in Het Behou den Huis. Door de beperkingen vanwege de coronaregels konden we maximaal 80 donateurs uitnodigen. Dit heb ben we opgelost door de donateurs waarvan het e-mail- adres bekend was hierover in te lichten. De belangstelling was echter zo groot dat we toch nog vele donateurs moes ten teleurstellen. De expositie en de film kunnen op elke zondagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur in Het Regthuis worden bekeken. Tijdens de opening van de expositie werd Ard Jan Kraakman door Arie Kaan bedankt omdat hij uit de nalatenschap van zijn vader een grote doos met veel informatie over de ruilverkaveling erin heeft bewaard. Het zijn kaarten, docu menten, notulen en ingediende bezwa ren. Deze doos is aan Stichting Langedij- ker Verleden geschonken. Als dank voor zijn historisch besef, dat gelukkig van zijn vader (Jan Kraakman) ook in hem was neergedaald, kreeg Ard Jan het boek 'Van Varen naar Rijden', geschre ven door Agnes de Boer, overhandigd. r ja o

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2021 | | pagina 6