i wte 1 Bruin Bruinszoon Zee (1735) Molen G Huwelijksaantekening Bruin Bruinszoon Zee 1760 November 2021 52 Aanvulling door Mark Zee *1) "Mijn Nederlands heb ik ge leerd tijdens bezoek aan familie in Nederland, ik heb nooit daar gewoond, maar door mijn fami- lie-onderzoek en veel tijd in oude documenten, wordt het steeds een stukje beter". *2) "De allereerste grootouder Bruno Zee was Matroos bij de VOC en leed schipbreuk in 1722 Recht tegenover de schuitenmakerij in de Pannekeet stond de Staartmolen (ook bekend als Molen 'G' in Zuid Scharwoude), gebouwd in 1575. Dit was een type windmolen bekend als Kotmolen, waar schijnlijk de grootste in zijn soort in Noord-Holland. De molen is in 1934 door brand verwoest. Deze molen moet vanaf de Pannekeet het uitzicht van Bruin Bruinszoon Zee naar het westen zijn geweest. in Zuid Afrika, dus ik heb lange dagen zitten lezen in het proces-verbaal en allerlei documenten daarvan in 'Oud-Nederlands'". (zie https://zeefamily.net/) Aanvullingen door: Piet van Kleef - Jannetje en Bruin trouwden op 14 december 1760 in Lut- jebroek - Jannetje overlijdt op 29 november 1790, Bruin overlijdt op 16 augustus 1798, beiden in Noord-Scharwoude, waar ze ook begraven zijn. - In het COOG-boek van Noord-Scharwoude valt nog te lezen dat Bruin Bruinszoon Zee het huis koopt van Jan Strijbis, burgemeester, voor 900. Dit is in het COOG- Boek C15 (blz 185-186), thans Dorpsstraat 542. Voorheen stond daar de villa van Slot-Frans, een belang rijke groentehandelaar in Langedijk. De villa is gesloopt om plaats te maken voor de electronicazaak van Van der Tak. Thans is daar de Marskramer gevestigd. Op de zuidoost hoek van de Dorpsstraat en de Tulpenstraat stond het huis dat Bruin Bruinszoon Zee in 1767 kocht Verkoop schuitenmakerij Op 11 juli 1767 verkoopt Bruin Bruinszoon Zee het huis en de schuitenmakerij in de Pannekeet aan Jan Jansz Nat voor 250. Toen deze stierf kon zijn weduwe Heijltje Willems het niet redden, dus hielp Bruin Bruinszoon Zee haar door het spul in 1783 weer van haar terug te kopen. In 1809 werd Jacob de Boer de eigenaar van het huis en de schuitenmakerij (zie ook Otterplaat 2018 blz 43 e.v.). Een gezin van onderwijzers Bruin Bruinszoon Zee had een grote voorliefde voor onderwijs, hierdoor geinspireerd door zijn schoonvader Frederik Tromp. Drie van de kinderen van Bruin Bruinszoon Zee werden onder wijzer: de eerste was Bruin jr., gevolgd door Frederik en daarna Pieter. f s .«fi Si' n l. S|

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2021 | | pagina 54