oord De familie ^ee in Scharwoude Piet van Kleef Mark Zee De oude kerk van Noord-Scharwoude in 1726 getekend door J. Stellingwerf November 2021 49 Deze voorvader, Bruin Bruinszoon Zee was schepen van Noord- Scharwoude en dus een belangrijk persoon in het dorpsbestuur. Ook was hij Diaken en Ouderling bij de Gereformeerde kerk in Noord-Scharwoude. Hij heette Bruin Bruinszoon Zee. Toeval of niet maar SLV kon Mark Zee snel van informatie voorzien uit de Otterplaat van 2018. Daarin geeft Henk Komen op blz 43 e.v. een uitgebreide be schrijving van de Pannekeet met daarin vermelding van de voorvader van Mark. Inleiding Het was kort voor de corona-uitbrak, dat Stichting Lan- gedijker Verleden (SLV) een e-mail met een verzoek om informatie ontving van Mark Zee uit Nieuw-Zeeland. Mark wilde graag infor matie over een voorvader, die in 1763 een schuitema- kerij in de Pannekeet had gekocht. Mark wilde gelijk beide COOG-boeken bestellen. Opval lend was dat hij aangaf dat hij weliswaar uit Nieuw-Zee- land komt, maar in Ierland was geboren en bezig was te verhuizen naar New York. Of SLV de boeken dan ook naar New York wilde sturen. Minstens zo opvallend was dat hij zijn e-mails in behoorlijk goed Nederlands schreef (zie *1 volgende artikel). Hij vertelde dat hij bezig was met het samenstellen van een (Engelstalige) website, waarin de geschiedenis van de familie Zee wordt ver teld. De eerder genoemde Bruin Bruinszoon Zee was de eerste met de naam Zee, geboren in Medemblik. De fa milienaam Zee komt veel voor in West-Friesland en het is aannemelijk, dat veel naamdragers nakomelingen zijn van deze Bruin Bruinszoon Zee. Aansluitend aan deze inleiding volgt een vertaling van het verhaal over Bruin Bruinszoon Zee, afkomstig uit de Engelstalige website. Zie hiervoor: https://zeefamily.net/ Mark reageerde entousiast op de snelle en uitgebreide reactie van SLV, vooral ook omdat SLV-bestuurslid Piet van Kleef enkele kopieën uit de COOG-boeken van Zuid en Noord-Scharwoude had meegestuurd met informatie over deze voorvader van Mark. •T*;i'ü Vr i i1 i O 7

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2021 | | pagina 51