Groot Gymnastiekfeest op 14, 15 en 16 Mei te Noordscharwoude, Schitterend Vuurwerk, Het nieuws van 100 jaar geleden Nieuwe Langedijker Courant, 14 mei 1921 Alkmaarsche Courant, 12 mei 1921 November 2021 46 Ons Blad - RK Nieuwsblad voor N-H, 31 oktober 1921 Twee buurvrouwen uit Oudkarspel staan terecht, omdat zij het met elkaar aan de stok kregen over wederzijdse tekortkomingen. Een van de dames had een einde aan hun discussies gemaakt door een emmer water over haar buurvrouw te gooien. Hiervoor wordt 5 boete of 5 da gen hechtenis geëist. Overige berichten Tenslotte nog een kleine greep uit overige krantenberich ten. dernissen en ringsteken op motorfietsen. De op 21 februari opgerichte voetbalvereniging DTS heeft een terrein kunnen huren van Eecen, ze hebben daar nog jarenlang gespeeld tot 1991. Voetbalvereniging Blauw-Wit speelt op een terrein van P. Kroon bij de vroegere Roskambrug. Waarschijnlijk door de ligging van hun voetbalveld wordt in de kranten soms geschreven dat Blauw-Wit uit Oudkarspel komt en soms uit Noord-Scharwoude. Later in het jaar wordt de naam veranderd in Wit-Blauw. Ook ZVV uit Zuid-Scharwoude wordt dit jaar opgericht en speelt naast de Kooger kerk. De harddraverijvereniging uit Oudkarspel houdt haar jaarlijkse harddraverij nabij de Roskambrug. Als proef worden ook deelnemers van buiten Langedijk toegelaten. Sluis De Schager Courant meldt op 19 april dat de sluisdeu ren van de sluis in Broek op Langedijk lek zijn, waardoor veel water de polder instroomt. De sluis is voor ruim een week drooggelegd voor de herstelwerkzaamheden. Telefoon Op 14 mei bericht de Schager Courant dat er binnenkort een verbetering van het telefoonverkeer zal plaatsvinden. De kantoren Oudkarspel, Noord- en Zuid-Scharwoude, Broek op Langedijk en Sint Pancras worden in één tele foonnet ondergebracht. Nieuwe Langedijker Courant, 12 januari 1921 De muzikant P.K. uit Oudkarspel stond terecht wegens fietsendiefstal en wegens oplichting van 100,=. Hij is in een café in Koegras waar hij hoort dat het café te koop staat. Hij doet zich daarna voor als geïnteresseerde om het café te kopen en weet de huishoudster van de ca féhouder haar spaargeld afhandig te maken. Droogte Door de grote droogte is het waterpeil in Noord-Hol- land te laag. Van hogerhand is besloten om zeewater in te laten. De gevolgen hiervan zijn desastreus. Voor de tuinbouwers betekent dit een slechtere plantengroei en daarmee een lagere opbrengst. Ook voor de vissers heeft dit gevolgen, op 20 juli meldt de Schager Courant dat er veel dode vis in het Geestmerambacht drijft. En een week later staat het volgende in de Alkmaarsche Courant. Op 10 december wordt opnieuw melding gemaakt dat er veel dode vissen in het Geestmerambacht drijven. Maar dan wordt getwijfeld of het zoute water nog de oorzaak is of de plotselinge strenge vorst van kort daarvoor. Misdaad, mishandeling en zo Ook in 1921 staan met enige regelmaat berichtjes in de kranten over misdaden in Langedijk of door inwoners van Langedijk. Vele kleinere zaken passeren de revue voor de rechtbank, meestal diefstallen, mishandelingen of beledigingen. Uit de lange lijst heb ik een kleine greep genomen. Sport Gymnastiekvereniging Hercules organiseert tijdens de pinksterdagen een groot driedaags turnfeest in Noord-Scharwoude. De verschillende wedstrijden zijn opengesteld voor heren, dames en jeugd. Op het pro- Vlissingsche Courant, 23 februari 1921 Bij een garagebedrijf in Den Haag zijn 2 personenauto's, 25 vrachtwagen en 10 motorfietsen geleidelijk gestolen door eigen personeel. Alle auto's en motoren zijn op gespoord, sommige zijn reeds meermaals verkocht. Een van de gestolen auto's is in Broek op Langedijk terugge vonden. UFT BROEK OP LANGENDIJK. De baldadigheid onder de jeugd gaat hier zoover, dat 1.1. Zondag het post- en telegraaf kantoor niet meer veilig was. Door inklim- ming gelukte het de jeugdige apachen in de tijdelijk leegstaande directeurswoning binnen te dringen. Gelukkig waren de kantoorloka len voor hen niet bereikbaar, waardoor erger werd voorkomen. Bij de Justitie is deswege een klacht ingediend, en zij is de daders reeds op spoor. gramma staan niet alleen diverse turn- en atletiekwed strijden, als bijv. polsstokhoogspringen, hardlopen en de Duitse driesprong, maar ook motorwedstrijden met hin- Bezoekt het Maandagavond 16 .Mei groot uur. Alle 3 dagen Kernteam d’Etó vanat middags 2.30 Ch »mpêtre op het schitteren-! verlicht terrein. op liet Feestterrein. *s Avonds Pal-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2021 | | pagina 48