Het nieuws van 100 jaar geleden Schager Courant, 1 oktober 1921 Ons Blad - RK Nieuwsblad voor N-H, 14 mei 1921 November 2021 44 Door zijn gevorderde leeftijd (81 jaar) besluit burgemees ter A. Slot van Broek op Langedijk om zijn ontslag aan te vragen. Op vrijdag 13 mei vergadert de gemeenteraad voor het laatst onder zijn voorzitterschap. Op 1 juli wordt bekend dat zijn zoon P. Slot Azn. hem opvolgt als burgemeester van de gemeente Broek op Lan- gedijk. Op 23 maart staat in de Alkmaarsche Courant een verslag van de raadsvergadering van de gemeente Oudkarspel. Raadslid De Groot vindt het ongehoord dat de urinoirs op zondag worden opgeknapt. Iedereen is het met hem eens en de burgemeester zegt toe dat voortaan een ande re dag zal worden gekozen. Verder wijst Berkhout erop dat op de borden nog steeds een maximumsnelheid staat van 15 km, terwijl die al ver hoogd is naar 20 km. Volgens de burgemeester is de Lan- gedijker Motorclub hiervan op de hoogte. Schager Courant, 12 januari 1921 Door de harde wind waait in Zuid-Scharwoude een schoorsteen van een dak en komt op het dak van de buren terecht. Gelukkig blijft de schade beperkt tot de schoorsteen en enkele kapotte dakpannen. En in Oud- karspel waaide de vrachtwagen van de heer Stins van de dijk in het water. Gelukkig is er bijna geen vracht meer in de wagen en heeft het paard geen letsel opgelopen. Schager Courant, 23 juni 1921 In Oudkarspel is het jongste kind van de familie S. in de lege regenwaterbak gevallen. Door de grote droogte is de kans op verdrinking gelukkig niet groot. De kleertjes zijn nog nagenoeg droog. Ook in 1921 vallen er in de waterrijke omgeving van Lan- gedijk weer diverse mensen te water. Meestal loopt dit goed af, soms op het nippertje. Ook vinden er (verkeers) ongevallen plaats in Langedijk of met inwoners van Lan- gedijk. Hierbij een kleine greep uit de vele berichten. Kerkelijk nieuws Op 25 mei doet de Nieuwe Langedijker Courant uitge breid verslag van de feesten rond de eerste heilige mis van dorpsgenoot Jacob Duijvis die tot priester is gewijd. Begeleid door een groep ruiters wordt hij per rijtuig op gehaald van station Heerhugowaard. Bij de Roskambrug staan fanfare Kunstgenot en een rij versierde fietsen van de RK rijwielclub St. Michaël om de feestvreugde te ver hogen. Van geheel andere orde is het bericht dat de kerk van Zuid-Scharwoude is verzakt en dringend gerestaureerd moet. Op 20 augustus staat in de Alkmaarsche Courant een verslag van de raadsvergadering van de gemeente Zuid-Scharwoude. Raadslid Berkhout wijst erop dat op het Kerkepad nog steeds wordt gefietst, ondanks het ver bod. Volgens de burgemeester kan er niet worden gecon troleerd, omdat de veldwachter ziek is. LANGENDIJK. WIJ kunnen uit zeer betrouwbare bron meedeelen, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken van zijn ijver om gemeenten te vereenigen, is teruggekomen. Er bestuut dan ook groote vrees dat het wetsontwerp tot vereeniging dor Langendijker gemeenten, niet bij de Tweede Kamer zal worden ingediend, tenzij de voorstanders vun vereeniging alsnog een actie ontwikkelden, waardoor de Minister overtuigd werd. dat dit wetsontwerp wet moet worden. Ongevallen, branden etc. ZUIDSCHARWOUDE. Door de verzakking der Kerk, waardoor een zeer grcote karwei aan dit gebouw moet gebeuren, zal or voorloopig geen godsdienstoefening gehouden kunnen worden. Er zullen wel enkele weken over hoen gaan eer alles weer in orde is. Voor het kerk bfbtuur, dat al niet ruim in zijn financlöu zit, is deze verzakking een tegenvaller. Schager Courant, 1 oktober 1921 Nieuwe Haarlemsche Courant, 14 januari 1920 Door de harde wind is op de ringsloot het zwaar geladen motorschip van de beurtschipper van Zuid-Scharwou- de tegen de wal gedreven en aan de grond geraakt. Een voorbijvarend schip trok het beurtschip weer vlot. Helaas is er meer aan de hand, want het beurtschip zinkt daarna vrijwel direct. Het beurtschip is verzekerd, de lading niet. BROEK OP LANGENDIJK. Ge meen I era a d. De Raad dezer ’ge meente vergaderde Vrijdagmiddag te 2 uur. Dc Voorzitter opende de vergadering waarna de notulen gelezen en goed gekeurd werden. (Hierna werd door enkele hecren tan liet fotopersbureau „Holland" uil Amsterdam 'n folo van den vergaderen den Raad genomen, op verzoek van enkele gemeen ten a ren. Ook waren vele belangstellenden hierbij aanwezig.) In zijn openingswoord memoreerde de Voorzitter, dal het zijn eindzilting was, een onlslagzitling. Hel was hem ecu genoegen, allen aanwezig te zien, waarna hij hen het welkom toeroept. De Voorzitter leest zijn ontslag-ver- Icening voor. Deze zitting is met gc-

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2021 | | pagina 46