GRATIS MET DE BUS bij aankoop van 15.00 In het „LANGEDIJKER WARENHUIS". Fa. A. Groot Nz., K. Boot Jz., Het Langedijker Warenhuis Klaas Boot 1897-1969 Advertentie in de Schager Courant van 1 april 1933 November 2021 38 Ook de gymnastiekvereniging, waarvan Klaas Boot di recteur was, had schade omdat de kostuums voor de bal letten, die bij hem waren opgeborgen, door de brand zijn vernietigd. In oude berichten over de brand werd nog vermeld dat de bekkenslager rondging tot de Mosselenbrug en daar na een verkeerde wijk is ingegaan. Ook werden de Raad- huisbuurt, de huizen op de naastgelegen eilanden en het Noordeinde niet gealarmeerd. Gevolg hiervan was dat leden van de brandweer niet werden gewaarschuwd. Brandmeesters werden gewaarschuwd toen de brand al ongeveer was afgelopen. Hieruit bleek dat het verouder de bekkensysteem van toen niet meer deugde en dat het nodig was dat er spoedig een ander alarmeringssysteem moest worden toegepast. Situatie voor de brand: het Langedijker Warenhuis kijkend naar het noorden Hoogtepunt van zijn roemvolle turnloopbaan was zijn deelname aan de Olympische Zomerspelen van 1928 in Amsterdam. Hij maakte ook deel uit van de Nederlandse ploeg, die als achtste eindigde. Hij heeft bij vele vereni gingen lesgegeven in de Noordkop, wat begon bij Hercu- les-Hygiéa in de Langedijk, maar ook in Niedorp, Winkel en Den Helder en vooral in Alkmaar bij De Halter. Dat was destijds een grote en zeer goede vereniging. Bij Her- cules-Hygiéa werd onder zijn leiding Jan Molenaar 3 x kampioen van Nederland rond 1940. Situatie voor de brand: het Langedijker Warenhuis kijkend naar het zuiden, met links de bakkerij van Bullooper NOORDSCHARWOUDE. De fatale brand Op maandagavond 24 september 1934 om ongeveer 23.30 uur brak er brand uit in het Langedijker Warenhuis. De net op tijd gewaarschuwde familie Boot moest overhaast vluchten. Het jongste kindje, van een maand oud, werd bij het vluchten uit de winkel in een deken gewikkeld. Dit was Guus Boot, de jongste zoon van Klaas Boot en Aaltje Meinsje Groot. Doordat de huizen dicht op elkaar stonden, hadden door de felle brand de percelen van de buren, bewoond door de families Blokker en Pranger, grote waterschade. Door het dak van het belendende perceel, bewoond door me vrouw de weduwe Semeijns, viel de schoorsteen van het Langedijker Warenhuis naar beneden. Wat ook weer tot grote ravage leidde. De winkel en de erboven gelegen magazijnen werden geheel door de brand verwoest. De door de brand gespaard gebleven goederen waren door het bluswater grotendeels onbruikbaar geworden. k Van: Kalverdljk Dirkshorn Schagerwaard De Street St. Maarten Van: St. Pancras Broek op Langendljk. Zuldscbarwoude Noordscharwoude Oudkarspe] naar „Het Langedijker Warenhuis" en Retour. ■~jj ~J* - 1 ssggg

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2021 | | pagina 40