1 Reacties op het vorige nummer Dergmeerpolder November 2021 8 Namen bij foto EHBO in de jaren 50 van de vorige eeuw De foto van Wim Bruyn die wij op bladzijde 21 in de Of ferplaat van 2017 publiceerden en de reacties op blz. 5 in de Offerplaat van 2018 heeft nog tot vorig jaar verschei dene reacties opgeleverd. Volgens Kees de Jong is de persoon links op de onderste rij niet Arie Rijkes maar Chris Wolf. Een oud-inwoner van Langedijk wist te vertellen dat de foto volgens hem gemaakt is in een van de kantoorruim tes van de oude gasfabriek. Later werd er geoefend in de kantine van de oude gasfabriek. Ook hij herkende Chris Wolf. Henny Buter moet volgens hem Riet Buter zijn. Bemaling Geestmerambacht met de molens van weleer Op het onderschrift van de foto die wij publiceerden op bladzijde 55 in de Otterplaat van 2018 kregen wij twee Het nieuws van 100 jaar geleden We kregen van Piet Zut de volgende reactie: Ik zag mijn naam staan in een krantenberichtje op bladzijde 39 in de Ot terplaat van 2019. Het berichtje luidt: Op 8 maart 1919 staat in de in de Schager Courant dat er in Noord-Scharwoude is ingebroken bij kassier P. Zut van de RK Boerenleen bank. Alleen een portemonnee met enkele guldens was ontvreemd, de brandkast kregen de daders niet open. Nu heb ik diverse keren de vraag gehad of ik daar bij betrokken was en uiteraard was dat niet zo omdat ik toen nog niet geboren was. Wel is het toevallig, dat op de bank, waar ik begon met werken in 1967 de toenmalige: Rk Coöperatieve Boerenleen bank Noord-Scharwoude 2, de allereerste kassier P. Zut was. Deze man was medeoprichter en de 1e kassier van deze bank van 1906-1938,32 jaar lang. Hierna waren er nog 2 kassiers de heren Duyves en Huitema en de laatste kassier (de naam kas sier werd toen directeur) was ondergetekende. Ik ben directeur geweest van de Rabobank Langedijk, door fusies e.d. bleef er 1 bank in Langedijk over van 1967-2002, ruim 35 jaar, tot mijn pensioen. Ik heb in de archieven nog een akte van borgtocht gevonden, waarin de eerste kassier Piet Zut, een garantie moest stellen van 5000 gulden, gedekt door 2 vooraanstaande borgen uit die tijd, wanneer hij onverhoopt aansprakelijk werd gesteld voor malversaties. Een zeer fors bedrag in die tijd en uiteraard moesten de 2 borgen dan financieel krachtig zijn en van onbe sproken gedrag. reacties. Coby Veltum en Theo Groen schreven ons dat het niet om de molen in de Kerkmeer gaat maar over de molen in de Dergmeer. Dat klopt. Het is de Amerikaanse windmolen in de Dergmeerpolder. De namen die we tot nu weten zijn op de onderste rij van links naar rechts: Chris Wolf, Paula Weel, Lenie Rijper, Riet Buter, Atie Bruyn en Bets Kos. De man rechts boven is Cor Biersteker. Bets Kos en Cor Biersteker zijn naar Ca nada geëmigreerd. De overige namen van de personen op de foto zijn nog niet bekend. De misdienaars zijn v.l.n.r. Cees Buter, Harry Pennock, Jos Henselmans, Aad de Jong, Henk Brink, Ted (Theo) Groen en Cor Weel. Achter de groep staat kapelaan Adrie Hermus.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2021 | | pagina 10