Reacties op het vorige nummer Foto uit 1952? Foto's van Caecilia? Tiny Kok-Jonker herkende de foto's van Caecilia. De foto rechtsonder op de vorige pagina is in 1957 gemaakt ach ter Concordia tijdens het passen van de kleding en prui ken voor de operette Der Bettelstudent. Ze herkende de volgende personen: De onderste rij v.l.n.r. Onbekend, Hilly van Essen, Aat Wolthuis-de Jongh, Reini de Geus en Tinie Kok-Jonker. Middelste rij v.l.n.r. Piet Tromp, Piet Glas, Trijnie Lan- gedijk-Bakker, Onbekend, Tinie Möller, onbekend, Piet Wolfswinkel, onbekend, Piet Kostelijk, onbekend, en on bekend. Bovenste rij v.l.n.r. Nel of Nelie Kroon? en Immie Glas? De foto hierboven is een aantal jaren eerder gemaakt. Tiny denkt in 1952? De personen die erop staan zijn niet bij haar bekend. Jopie Oud herkende ook een aantal personen. Op de lin ker foto herkende zij op de onderste rij links T. Maars, la ter T. van Dijk-Maars. De 2e persoon aan de rechterzijde van de foto is ten Bruggencate, later R. van Heerden-ten Bruggencate. Op de rechter foto herkende Jopie op de bovenste rij links Nel Kroon die in de Kroonstraat te Oudkarspel woonde en rechts Rie Blokker die toen in de Spoorstraat te Oud karspel woonde. Speurtocht naar kleine en grote Jan Van Gert Leijen uit Sint Pancras, die ook de foto's had aangeleverd, kregen we een aanvullende reactie. De naam van het jongetje op de foto's is Jan Tromp. Hij was de zoon van Sjoerd Oostdijk en Maartje Barten, ei genlijk was zijn naam Jan Willem Oostdijk. Jan is geboren op 17 februari 1925 in Amsterdam en was nog heel jong toen zijn ouders in 1927 scheiden. Jan Tromp met zijn moeder Maartje Tromp-Barten Jan Tromp met zijn stiefvader Lourens Tromp, waar de foto genomen is, is ons niet bekend Moeder Maartje Barten trouwde op 8 augustus 1929 in Oudkarspel met Lourens Tromp. Jan was dus eigenlijk een stiefzoon van Lourens Tromp en hij heette eigen lijk niet Jan Tromp, maar Jan Willem Oostdijk. Lourens Tromp was chauffeur bij busbedrijf Kok en Tuinman in Oudkarspel. Het gezin heeft gewoond in Oudkarspel en later in Sint Pancras, o.a. op de Achterweg. Jan werd later beroepsmilitair en is in 2010 in Apeldoorn overleden. Over deze Jan Willem Oostdijk of Jan Tromp is een uitge breid artikel gewijd in De Klin - 2012, uitgave van de his torische vereniging Sint Pancras. Dit artikel is ook te vin den via de website van het Regionaal Archief Alkmaar. November 2020 7

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 9