'eraen Dick Zuiderbaan Door de beperkingen ten gevolge van het Covid-19 vi rus hebben er dit jaar weinig activiteiten plaatsgevonden. Het coronavirus houdt ons al negen maanden in een be klemmende greep. Zolang er nog geen vaccin tegen dit virus is ontwikkeld blijft het een gevaar voor onze sa menleving. Daarom hebben wij besloten om al onze ge plande activiteiten voorlopig niet door te laten gaan. We willen elk risico vermijden. Het Regthuis is dit jaar beperkt open geweest. Vanwege het besmettingsgevaar was het vanaf 16 maart t/m 9 au gustus gesloten. Vanaf 16 augustus kon het, op afspraak, weer bezocht worden. Van 4 t/m 18 november moesten we de deuren opnieuw sluiten. Vanaf 19 november mocht Het Regthuis weer open en konden belangstellenden het, op afspraak, bezoeken. De fotopresentaties van 'Langedijk uit 1967', in 'Uw Wijk te Kijk', op de woensdagochtenden in de bibliotheek zijn vanwege het Covid-19 virus ook de rest van dit jaar ko men te vervallen. Mochten er in de komende tijd activi teiten plaatsvinden dan houden wij u via de krant, web site, mail en nieuwsbrief hiervan op de hoogte. Donateursavond Op vrijdagavond 1 november 2019 hebben wij de jaarlijk se donateursavond (tevens jaarvergadering) in Café de Heerlijkheid te Oudkarspel gehouden. Op verzoek werd op vrijdagavond 24 januari 2020 nog een extra donateurs avond in Het Behouden Huis verzorgd. Zoals gewend werden voor deze avonden alle donateurs uitgenodigd en de opkomst was op beide avonden was weer enorm. De donateurs hebben kunnen genieten van de boeiende presentatie van Arie Kaan over het verzet tegen de uit breidingsplannen van Langedijk in de negentiger jaren en de politieke aardverschuiving die de verkiezingen in 1994 teweegbrachten. Ook de interessante compositie van historische filmbeelden, uit de vorige eeuw, over het transport en de verwerking van kool in Langedijk, door Piet van Kleef, werd door iedereen zeer gewaardeerd. Naar aanleiding van het agendapunt 4. Vrijwilligers van onschatbare waarde hebben zich tijdens de donateurs- avond drie nieuwe vrijwilligers aangemeld om ons te helpen bij het scannen en archiveren. Hier zijn we erg blij mee. De nieuwe vrijwilligers zijn, na een korte inwerkpe- riode, inmiddels actief bezig met het scannen en archive ren. Nieuwe vrijwilligers zijn trouwens nog steeds van harte welkom. Miniatuur koelhuis-koolschuur In januari 2020 heeft Han Masteling zijn miniatuur koel huis overhandigd aan Langedijker Verleden. Hij heeft het in samenwerking met Bram Pielkenrood (techniek) nagebouwd. Het echte koelhuis is in 1954 gebouwd. Ei genaar was J.B. Masteling wonende aan de Kanaaldijk te Koedijk. De gereedschappen zoals slikbeugel, kant beugel, waterhozer, het kastje met koolmessen, de bas cule "weegschaal", de manden met kool en de 3 tons vlet (kloetschuit met helmroer en kloet) zijn allemaal op schaal 1:10 gemaakt. Links op de schuit ligt de kool voor de veiling en rechts de kool die van het land naar de op slag moest. Voor de meesten onder ons zal het allemaal herkenbaar zijn. Miniatuur koelhuis-koolschuur gemaakt door Han Masteling Tentoonstelling 'Bruggen en 'Paden' De tentoostelling 'Bruggen en Paden' was een groot suc ces. Drie seizoenen lang hebben veel belangstellenden deze tentoonstelling bezocht. Er komt nu echt een ein de aan. De tentoonstelling is nog tot eind december te bezichtigen. Momenteel zijn we druk bezig met de sa menstelling van onze nieuwe tentoonstelling 'Ruilver kaveling van het Geestmerambacht' waar we veel foto-, film- en feitenmateriaal over willen laten zien. Heeft u persoonlijke verhalen of belevenissen over deze ruilverkaveling, laat het ons weten en stuur een bericht je naar info@langedijkerverleden.nl of kom langs op de zondagmiddag in Het Regthuis om uw verhaal vertellen. Uiteraard houden wij u op de hoogte wanneer de officië le opening van de tentoonstelling plaatsvindt. Verzet tegen de uitbreidingsplannen 4 November 2020

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 6