Piet Woestenburg had oog voor de historie Hij blijft ook waar mogelijk actief maar heeft in ieder geval meer tijd om zijn geliefde kolfsport te beoefenen. De vele Langedijkers die met deze kleurrijke man omgingen, spraken hem graag aan met 'Woest'. Dat was lekker kort en had iets in zich van gene genheid, juist bij hem die zo geduldig en tactisch met mensen om kon gaan. Het is mooi om te zien hoe deze man op zijn manier de historie van Langedijk mede heeft be paald. Mooi ook dat hij vroegtijdig oog had om die historie met foto's vast te leggen. Ook vele andere sloten worden gedempt en aan dat lot ontsnapt ook de Papemersloot niet. Tref fend zien we op de foto's hoe de verandering van varen naar rijden het beeld van Langedijk zal wijzigen. Zand en asfalt verdringen het water en de bedrijven van tuinders komen opeens aan een weg te liggen. Het is niet alleen dat er ruilverkaveling plaats vindt maar het hele gebied verandert totaal. Het is de grote omschakeling van vaarpolder met dui zenden akkers naar rijpolder met grote percelen waar de bedrijven bij worden gebouwd. Streekverbetering is het begrip dat daarmee ook om de hoek komt kijken en de hele infrastructuur wordt anders. Niet alle tuinders zien het zitten om een nieuw bedrijf op te starten in dat verka velde gebied. Zij stoppen ermee en kunnen hun land inbrengen om uitgekocht te worden. Sommi gen kunnen stoppen omdat ze al op leeftijd zijn, anderen gaan nog een baan zoeken. 'Woest' bouwt zijn bedrijf af maar blijft erg actief Een nieuw bedrijf beginnen in het verkavelings- gebied ziet Piet niet zitten. Wel blijft hij nog ja renlang op kleinere schaal zijn bedrijf voortzetten met bollenteelt en een koelhuis. Na twee jaar werken bij zaadhandel Jacob Jong en ruim 10 jaar bij Reigersdaal, waar mensen met een beperking worden begeleid, stopt hij met werken in een baan. Tot zijn 70e jaar houdt hij nog wel zijn koelhuis aan. De vooruitgang rukt op, Harry Keppel vaart op tijd de Papemersloot uit Bronnen: Familiearchief Piet Woestenburg Interview Piet Woestenburg Langedijker Nieuwsblad 60 November 2020

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 62