Piet Woestenburg had oog voor de historie Het is gebruikelijk in agrarisch Langedijk dat het hele gezin meehelpt. In de bollenschuur zien we de ijverige handen van de dochters van Piet en zijn vrouw de bollen pellen. (1970) V.l.n.r. Mariëtte - Luus (de vrouw van Piet) - Luciënne - Petra. Ook anderen werden wel eens op de foto gezet. Cobus Kamper is hem nog dankbaar dat hij foto's heeft gemaakt toen hij aan het werk was met zijn tractor. Piet ploegt laag voor laag de bollen boven de grond, anderen leggen die al kruipend weer in houten bakken. Op de achtergrond de Nieuwe Weg (N504). Cobus Kamper, begenadigd tractorchauffeur, aan het kopeggen in 1971. In 1972 zal ditzelfde gebied als volgende blok door de ruilverkaveling van vaargebied veranderen in rijgebied. Op de achtergrond de Poterbewaarplaats aan de Papemersloot. De strenge winter van 1962-1963 Het is ook mooi om te zien hoe er in de strenge winter van 1962-1963 werd gewerkt om de kool naar de weg te krijgen. Het normale varen naar de veiling was onmo gelijk geworden toen volkomen onverwacht in de herfst van 1962 een vorstperiode begon. Nog niet alle kool was van het land gehaald, maar dat werd ruimschoots goed gemaakt door de snel oplopende prijzen. Door de maan den aanhoudende vorst vroren alle vaarwegen dicht met een dikke ijslaag. Het 'koppie doen', een rustmoment. V.l.n.r. boven Nico Bruin - Martien Hink - Willem Kos - Willem Woestenburg - Piet Woestenburg Daaronder Elbert Vlug - Pedro Reus - zoon Willem Woestenburg. November 2020 57

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 59