Piet Woestenburg had oog voor de historie Kolfbaan in Buiten Zorg Piet bij zijn naamplaatje op de baan in Buiten Zorg In de herfst de kool binnen halen. Op de achtergrond links Concordia en rechts het gemeentehuis. V.l.n.r. Klaas Wagenaar - Piet Woestenburg - Willem Woestenburg Hij genoot er ook van om jeugd te begeleiden. In café De Burg mochten jongelui van de katholieke jeugdbeweging Sint Joseph Gezellen op zondagmiddag komen biljarten. In een aparte ruimte met drie biljarts was er leiding van een paar volwassenen om dat rustig te laten verlopen. Zo ook op een dag dat Piet daar met een ander moest letten op de aanwezige jeugd. Daar deed zich iets voor waarbij hij liet zien hoe hij de juiste snaar bij die jeugd wist te raken. Nico Bakker, die snel aangebrand kon zijn, sloeg uit frustratie bij een mislukte stoot de keu zo hard op de rand van het biljart dat hoorbaar was dat die stuk was. De maat van Piet vond dat hij onmiddellijk verwijderd diende te worden. Piet vroeg of hij het mocht afhandelen, wachtte een tijdje, liep belangstellend naar dat biljart en vroeg of ze het naar hun zin hadden. Nog wat later wilde hij een keer een beurt meedoen omdat de ballen zo mooi lagen. Hij wees daarvoor de keu aan waarvan hij wist dat die stuk was. O deze is kapot zie ik" zegt Piet en direct zegt de dader "ja dat is mijn schuld, dat heb ik gedaan bij een mis stoot, ik was zo kwaad" en de zaak werd geregeld. Zonder gezichtsverlies van eruit gezet te zijn kon de middag ver der plezierig verlopen. Vele jaren later sprak Nico Bakker bij een kolfwedstrijd Piet daar nog eens dankbaar op aan: "Piet ik ben die keer van die keu nog niet vergeten hoor!" Op de foto van het Langedijker kolfkampioenschap van 1995 ziet u ze gebroederlijk naast elkaar staan. Zoals we zien bij de foto's over bloembollen wordt er niet alleen kool, uien en aardappelen geteeld in het Geestme- rambacht. Unieke foto's leggen de agrarische historie vast Getrouwd in 1959 heeft Piet zijn woonhuis en tuinders- bedrijf op De Nederlanden aan de Papemersloot, net ach ter het gemeentehuis in Noord-Scharwoude. Gelukkig neemt hij regelmatig foto's bij zijn werk en zo kunnen wij zien hoe het eraan toeging voordat alles zou veranderen door de ruilverkaveling. Tulpen koppen door zoontje Willem (links) en vriendje Pedro Reus. Op de achtergrond de Poterbewaarplaats aan de Papemersloot (1971). Die vormen een extra mogelijkheid om het risico te sprei den bij slechte prijzen met de andere teelten. 56 November 2020

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 58