Het nieuws van 100 jaar geleden Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 21 september 1920 Terwijl de veldwachter een veroordeelde jongen van huis had opgehaald om hem naar het Rijks Opvoedings Ge sticht in Alkmaar te brengen, kwamen ze in Alkmaar de moeder van de jongen tegen. Bij het zien van zijn moeder rukte de jonge zich los en ging er met de bets van zijn moeder vandoor. De moeder hield daarna de veldwach ter vast waardoor de gevangene uit het zicht verdween. Tegen de moeder werd 3 maanden gevangenisstraf geëist voor medeplichtigheid bij een ontvluchting. De rechter veroordeelde haar tot 1 maand gevangenisstraf. Alkmaarsche Courant, 10 oktober 1920 Wegens de diefstal van een fles champagne van caféhou der P. Kramer werd schippersknecht Gijs P. tot fl. 25 boete of 25 dagen hechtenis veroordeeld. De ex-directeur De zaak die echter de meeste aandacht trok, ook lande lijk, was die van de directeur van het voormalig distribu tiebedrijf van Noord-Scharwoude. Hij werd er van ver dacht ruim fl. 11.700 achterover te hebben gedrukt. Op 20 januari 1920 moest hij voor de eerste keer voor de rechter verschijnen. Hoewel iedereen aanwezig was, werd de zit ting meteen verdaagd. Op 17 februari kon de zitting wel doorgaan, daarvan werd bijna letterlijk verslag gedaan in een zeer uitgebreid artikel. De eis van de officier was 8 maanden gevange nisstraf. De verdediging is van mening dat het bedrag veel lager moest zijn. Verder stelde de verdediging dat verdachte uit een gegoede, maar aan lager wal geraakte, familie kwam en hij het zelf ook financieel niet zo had getroffen. De verdediging pleitte daarom voor een voorwaardelij ke straf. Uiteindelijk werd hij door de rechtbank veroor deeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Op 26 februari is de ex-directeur door de rechtbank fail liet verklaard. Op 8 mei meldt de Schager Courant dat de gemeente Noord-Scharwoude de meubels van de ex-directeur in beslag heeft genomen. Fraude. Alen bericht ons uit Oudkarspel: Het totaal-bedrag, dat de gemeente Noord- Scharwoude zal hebben bij te passen, tengevolge van de frauduleuze handelingen van den vroe- geren directeur van het distributiebedrijf, is nu vastgesteld kunnen worden op ƒ29976.61, waar van echter afgaat een bedrag van ongeveer 6000, verkregen door verkoop van meubelen en uitkeering van liet faillissement. De Tijd, 28 augustus 1920 Overige berichten Tenslotte nog een greep uit overige krantenberichten. Schager Courant, 17 januari 1920 In Langedijk werd een bedrag van fl. 2.500 ingezameld voor de Weense kinderen en was voor de komst van on geveer 200 kinderen plaats toegezegd. Alkmaarsche Courant, 20 januari 1920 De toren in Oudkarspel is voorzien van een tweede wij zer. Ook de luidklok werd anders opgehangen, waardoor deze door 1 persoon kon worden bediend, in plaats van 3 a 4. Schager Courant, 20 januari 1920 De plaatselijke vereniging van bouwvakarbeiders in Oudkarspel heeft zich aangesloten bij het NVV. Alkmaarsche Courant, 21 februari 1920 De heer van Zuid-Scharwoude, Mispelblom-Beijer, had fl. 150 geschonken aan fanfare Kunst na Arbeid voor het in Zuid-Scharwoude te houden Nationaal concours. Schager Courant, 3 maart 1920 Door een melkslijter in Oudkarspel werd de melkprijs verlaagd van 20 naar 18 cent per liter. Wie volgt? Schager Courant, 13 maart 1920 In de vergadering van de gezamenlijke begrafenisvereni gingen kwam ter sprake dat timmerman Klinkert de prijs van grafkisten met 10% heeft moeten verhogen. De eleclrische straatlantaarns moesten tot heden sink voor fiuK. wórden aangestoken, waardoor een groot gideeUc natuurlijk veel ie lang 'brandde en hot nuf dure gedeelte te vroeg gcblusehl moest word én. Er is nu Ksloden om een automatische ontsteking te la^ ten aanbrengen, waarvoor inmiddels een Inschrijving is opengesteld. Schager Courant, 25 maart 1920 Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 20 maart 1920 Op de druk bezochte vergadering van de burgerwacht van Noord-Scharwoude werd besloten om op maandag en woensdagavond te oefenen. Alkmaarsche Courant, 13 april 1920 Veehouder Slot in Oudkarspel bezat een vaars met 6 spe nen. De uier van het dier heeft 6 delen, welke alle van melk voorzien waren. Schager Courant, 21 april 1920 De voetbalvereniging in Oudkarspel kan het door hun tot dusver gehuurde terrein niet langer huren. Ze onderne men nu pogingen om een terrein te kopen. 44 November 2020 OUDKARSPEL.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 46