Gratis autotochtje Als auto nummer 5 op de lijst staat C. Swager vermeld, die als passagiers mee krijgt de heer D. Haasert en zijn vrouw en de wed. Hartland. Wat verder ter tafel komt Enkele kleine opmerkelijkheden uit de notulen wil ik u niet onthouden. Voor de tweede tocht, op donderdag 31 mei 1934, worden 2 motorrijders gevraagd om assistentie te verlenen, bijv. door vooruit te rijden naar het restaurant waar geluncht wordt om die in kennis te stellen dat de stoet in aantocht is. In het verslag van de tocht van 1934 lezen we: 7 minuten voor den gestelde tijd bereikten we ons eindpunt Bolsward. Door den gedienstigen heer Boelmans, die nog met moeite door den heer Bos uit zijn rijwiel bevrijd werd, kregen we onze politie-geleide, die volgens den heer Boelmans nog wel lag te slapen en niet present was, omdat we 7 min. te vroeg wa ren. Onder politie-geleide ging de tocht door Bolsward". In 1935 werd een bezoek gebracht aan de Floratentoon stelling in Heemstede. De tocht begon met 202 deelne mers, maar eindigde met 1 minder, omdat die te voet Heemstede in was gegaan en niet op tijd terug was voor vertrek. In het verslag van de tocht van 1936 valt te lezen dat voor het eerst een vrouwelijke chauffeur deelnam, helaas wordt niet vermeld wie zij was. Verder valt te lezen dat er geen notulen zijn gemaakt van de slotvergadering van 1936, omdat de aantekeningen weg waren. In het verslag van de tocht van 1937 (voor het eerst ge typt) kwam ik de volgende fraaie zinnen tegen: "Jammer was het dat een der commissieleden niet op tijd was en nog ge wekt moest worden. Onbegrijpelijk is het echter dat zo iemand met dit warme weer nog achter een tamelijk gezette vrouw kan blijven liggen, maar verder mogen wij de oorzaak hiervan niet uitpluizen". Verder valt te lezen dat dr. De Wit van deze tocht een film heeft gemaakt, op diverse plaatsen wordt vermeld dat hij staat te filmen. De politiebegeleiding in Den Haag was verbluffend, 4 motorfietsen met zijspan en 2 gewone motoren. Gezien de aanwezige politiemacht hadden toeschouwers verwacht dat de koningin in aantocht was, maar daar kwamen Ou den van Dagen van Noord-Scharwoude en Oudkarspel. Het bezoek aan het Vredespaleis was opmerkelijk, om dat een van de deelnemers uit Noord-Scharwoude op klompen binnentrad. Het moet daar een gek gehoor zijn geweest, op klompen over de marmeren vloer. Maar de secretaris relativeerde het vervolgens, het schandaal zou misschien groter zijn geweest als de deelnemer zijn klom pen uitgedaan zou hebben, want wie garandeert dat hij geen gaten in zijn kousen had? De terugreis verliep zo spoedig dat ze ruim vóór de afge sproken tijd terug waren, harmonie Excelsior verzorgde 5 minuten na terugkomst alsnog voor een muzikaal ont haal. Autobus van Kok en Tuinman C. Swager met zijn auto Van deze C. Swager is een foto bekend waarop hij bij zijn auto staat. Achter hem staat een oude vrouw, nog gedeel telijk in klederdracht met het Westfriese hulletje op. Wie de oude vrouw en ook de jongere vrouw daar achter zijn, is niet bekend. Enig speurwerk op internet leverde mij op dat de auto van C. Swager van het Amerikaanse merk Oakland is, type 212 van bouwjaar 1929 of 1930. November 2020 31

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 33