LANGE N D IJ K Het maken van een vaste brug in beton, MAANDAG 22 MEI 1933, Gratis autotochtje In 1930 wordt in Broek op Langedijk en Zuid-Scharwou- de besloten om een zelfstandig comité voor de autotoch ten voor de ouden van dagen van die gemeenten op te richten. Zodat voor- en tegenstanders van een Staatspen sioen kunnen deelnemen. Gelijk we reeds eerder vermeldden, heeft zich een comité gevormd om de Ouden van Dagen, zoo het kar;, een genotvollen dag 1e verschaffen. Ging deze actie vroeger van de afdeeling Zuidschanvoude- Broek op JLangondijk uit, nu is men overeen geko men, ze een algemeen karakter te geven, zoodat zoo wel vóór- als tegenstixders van Staatspensioen hun medewerking aan deze zaak kunnen geven. In dit feeken stonden Donderdagavond de besprekingen in een der zalen van het café var, den heer Vijzelaar, waar een 14-tal comitéleden bijeen waren, om de verschillende voorbereidingen voor een autotocht als genoemd te bespreken. De discussies gaven hlfik van Schager Courant, 5 juli 1930 De oprichting van de commissie Waarschijnlijk aangezet door initiatieven in buurgemeen ten, nam J. Bruin uit Oudkarspel in mei 1933 het initiatief om een commissie te vormen om "de ouden van dagen een gratis autotochtje te bereiden". Uit zijn initiatief om met on dernemers en middenstanders uit Langedijk met een per sonenauto, aan oudere mensen die zich dat niet konden veroorloven een uitje te bieden, is de huidige Stichting Dagtocht Senioren Langedijk ontstaan. Zoals vermeld, zijn van de Commissie Ouden van Dagen Noord-Scharwoude - Oudkarspel de notulen vanaf het begin bewaard gebleven. In deze notulen wordt uitge breid, vaak beeldend en soms humoristisch, verslag ge daan van de vergaderingen en de jaarlijkse tochten. Het verslag van de oprichtingsvergadering begint als volgt: Door den heer J. Bruin van Oud-Karspel werd op 25 mei '33 het initiatief genomen, om een commissie te vormen, die zich ten doel zou stellen de Ouden van Dagen een gratis au totochtje te bereiden. Het gelukte hem uit alle gezindten enkele heeren te vinden die gaarne hun medewerking wilde verleenen, zodat een voorlopige Commissie werd gevormd, bestaande uit de volgende 9 personen: J. Bruin, K. Bruin. P.J. Kat, P. Rijper, P. Kuilboer allen te Oud-Karpspel P.P. Slot, D. Barten, G. Bos en J. Deutekom te Noordscharwoude. Op den 1 Juni werd de eerste vergadering belegd in Hotel Con- cordia, en bij stemming een voorlopig bestuur gekozen. Hier in werden gekozen de heeren J. Bruin, die voorlopig de leiding had genomen, verder K. Bruin, P.P. Slot en J. Deutekom. Als penningmeester werd benoemd K. Bruin, omrede die in zijn kwaliteit als meester timmerman direkt een duidelijk inzicht heeft in de diverse rekeningen die wel zouden binnen komen". Als secretaris werd benoemd den heer J. Deutekom, omdat ze in hem toch de man zagen, die goed brieven kon adresseren, wat ook wel gebleken is, met het bericht naar Velserbeek. Vermoede- lijk door de drukte of door andere diepgaande besprekingen is op deze vergadering vergeten een voorzitter te benoemen". De eerste tocht De ambities waren groot, want al op woensdag 14 juni 1933 stond de eerste autotocht voor de Ouden van Dagen gepland, "mits de Mosselbrug nog in contact zou zijn". Ken nelijk was de Mosselenbrug nog 'in contact', want op die datum vond inderdaad de eerste tocht plaats. De voorge nomen bouw van de nieuwe Mosselenbrug begon pas na de tocht van 14 juni 1933. Schager Courant, 13 mei 1933 Voor de deelne mers aan de tocht waren geen kosten verbonden. Omdat het te kort dag was voor een adverten tie in Ons Week blad, werden pam fletten gedrukt die in Oudkarspel en Noord-Scharwoude huis aan huis be zorgd werden. Het voor die tijd niet geringe bedrag van f 428,35 werd via intekenlijsten onder de burgers van Oudkarspel en Noord-Scharwoude ingezameld. Voor de autotocht waren 40 auto's beschikbaar. Dit was echter niet voldoende om alle deelnemers te vervoeren, daarom werd ook nog een bus van de firma Kok en Tuinman ingezet. De route van de tocht liep over Alkmaar naar Haarlem, door beide steden met politiebegeleiding. Dit ging niet steeds van een leien dakje, omdat in wagen nr. 15 een wa- genzieke passagier zat. En bij de pont in Velsen was nog een klein incident: "De heer Bruin die als leider bij de secretaris in auto nr. 1 had plaatsgenomen, verliet aan de overzijde van het pont te Velsen zijn zitplaats, om de nog komende auto's te wijzen dat ze niet in de richting van Velserbeek moesten rijden, doch in de richting Haarlem. Voorwaar een zeer goed inzicht, maar door onoplet tendheid, van onzen penningmeester, die in deHABO Bus de leiding had, en onzen heer J. Bruin had moeten medenemen, liet hem staan en vertrok de file zonder den kapitein in de rich ting Haarlem. Gelukkig had de leider geen last van zijn vet en zette het op een loopen om geheel buiten adem de bus te berei- Het Bestuur van de Banna NOORDSCHARWOUDE is Voorne mens op •n avonds 6 uur n.t„ in Hotel „Con cordia'' aan te besteden: ter vervanging van de bestaande Mosselenbrug te Noordscharwoude, met bijkomende werken. Bestek met 2 teekeningen zijn verkrijgbaar tegen betaling van f3 per stel bij ondengeteekende. Namens voornoemd Bestuur, De Opzichter, JOH. OOSTERLEE. Noordscharwoude. Mei 1933. November 2020 29

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 31