De grote schoonmaak Dan iets ten zuiden van de oprit naar het Oxhoofdpad het pand van bakker Arie Kok die later naar het zuideinde van Broek verhuisde en daar een beschuitbakkerij had. Bij de veilingbrug had je de lunchroom en bakkerij van Weder, tegenwoordig restaurant 't Bakkershuys. Ter hoogte van de gereformeerde kerk zat bakker Vreeken. In het streng kerkelijke Broek op Langedijk waren op zondag de winkels dicht, maar met Pasen, op tweede Paasdag was het snoeper tjesmiddag en kregen we als kind van de fa milie een cent of stuiver om op tweede Paas- middag bij bakker Vreeken snoep te kopen. Vrouw Vreeken had grote glazen potten met snoep waar je dan uit kon kiezen. Als kind is dat nog verrekte moeilijk als je één cent hebt voor één snoepje en de keus zo groot is. Moeder Vreeken raakte dan nog wel eens on geduldig. Snoepertjesmiddag is begin jaren zestig al opgehouden met te bestaan. Bakker Kok is na zijn verhuizing van de Dorpsstraat naar de Dijk zich nog uitsluitend gaan toeleggen op de bereiding van beschuit. Foto hierboven. Eerste huis links is van kruidenier M. Bult, later de melkzaak van Piet Aardema. Later overgenomen door zijn zwager Bram Hoogschagen die er een Végé winkel had. Het derde huis links werd bewoond door schoenmaker Jo Pluister, later M. van de Zeyde. Het vierde huis bij de pijl was de beschuitbakkerij van K. Kok (foto 1925) (thans Dijk 64) en later de drukkerij van Wiebe Nijenhuis. Eerste huis rechts is de bakkerij van Arie Kok (Ter hoogte van thans Dorpsstraat 144). Het huis bestaat niet meer. Op de plek van de stolp meteen naast het pand van Kok stond later het koelhuis van Schoon. In de stolp daarnaast zat de smederij van Arie Dekker. Foto hieronder uit 1961 rechts, deels nog te zien de dameskapsalon van Schouten, daarvoor van de dames Nederland. Het pand, thans Dorpsstraat 30 is gebouwd op de plaats waar P. Slot een kruidenierswinkel had. Het eerste volledige pand rechts is de vis- en groentewinkel van P. Jong. Daarnaast bij de pijl bakker J. Vreeken (thans Dorpsstraat 34). 20 November 2020

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 22