Broek op Langedijk kreeg in 1946 een Indische huisarts Afscheid van EHBO Vereniging "De Verbinding" vlnr. Chris Wolf, dokter Manjoero, Dirk Deken en Jaap Kos Contacten met Indonesië De communicatie met familie overzee was in de jaren niet zo gemakkelijk als dat nu zou zijn. Communiceren per brief of telegraaf was zo ongeveer het enige dat mo gelijk was. Sinds 1930 is dokter Manjoero nog twee keer terugge weest naar zijn geboorteland. De eerste keer in 1939. Hij was in februari 1940 met het ms. Oranje net op tijd weer terug in Nederland voordat drie maanden later de Twee de Wereldoorlog uitbrak. Ook in 1972 is hij, maar toen per vliegtuig nog een keer teruggeweest. In 1952 kwam zijn moeder met het ms. Johan van Oldenbarneveld op bezoek in Broek op Langedijk. Ze had het maar moeilijk met het koude Hollandse klimaat en zat het liefst in haar sarong tegen de verwarming. Dokter Manjoeroplantsoen Voorzitter Lou Kalverdijk van DTS heeft zich er later voor ingespannen dat er in Broek op Langedijk een plant soen naar dokter Manjoero is vernoemd. Dat dokters een belangrijke rol speelden in het dorpsleven, blijkt wel uit het feit dat, net als dokter Manjoero ook zijn collega's en tijdgenoten dokter De Wit, dokter Wilmink en dok ter Destrée zijn vereerd met een straatnaam. Deze artsen hebben zich dan ook buitengewoon ingezet voor de Lan- gedijker en Sint Pancrassser gemeenschap. Een ontspannen dokter Manjoero rond 1970 Dokter Manjoero heeft in ons koude klimaat tropenjaren gedraaid. Velen zullen dat beamen. Zijn hele leven heeft hij zich voluit ingezet voor het welzijn van de mens. Dit gaf hem veel voldoening maar kostte ook veel van zijn energie. Op 30 juli 1973 is hij op 62-jarige leeftijd helaas veel te jong gestorven na een zeer intensief en productief leven. Bronnen: Archief familie Manjoero, Stichting Langedijker Verleden en Kroniek van Enkhuizen. 12 November 2020

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 14