Reacties op het vorige nummer Volgens ons redactielid Jan Marsman gaat het om de ver eniging "Hulp in Nood - Oudkarspel". Hulp in Nood was een ziekenvereniging die uitkeerde bij ziekte. Die bestond niet alleen in Oudkarspel maar was overal te vinden. De vereniging is opgericht in 1900 en heeft op zaterdag 7 februari 1925 het 25-jarig jubileum op groot se wijze herdacht. Hiervan werd in de Schager Courant van dinsdag 10 februari uitgebreid verslag gedaan in een meer dan één pagina groot artikel! De namen die in het artikel werden genoemd komen overeen met de namen die bij de foto staan. In de Schager Courant van 18 februari 1925 vond Jan Marsman nog een bericht van het plotselinge overlijden van Jb. van Meurs. Dus moet de foto vóór die datum zijn genomen. Het is daarom heel goed mogelijk dat de foto begin 1925 is ge nomen ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van het dan zittende bestuur van de vereniging. Ook kregen wij van Rens Valkonet een foto opge stuurd van de opening van de spoorlijn bij de veiling in Noord-Scharwoude. In de Otterplaat van 2015 staat een artikel over de 'Spoorlijn Noord-Scharwoude Dorp'. Hierin is ook de feestelijke opening op 1 september 1915 beschreven. De foto is hier een mooie aanvulling op. Foto hieronder Feestelijke opening van de spoorlijn bij de veiling in Noord-Scharwoude Rectificatie bij artikel over Jan Mulder: een leven van werken werken In de 1e alinea staat op de 3e regel (1909-1960). Dat moet zijn (1909-1969). Jan Mulder is op 60 jarige leeftijd in 1969 overleden. Hij runde de smederij in Oudkarspel van 1947 tot en met 1969. Hulp in nood (Oudkarspel?) Van Rens Valkonet kregen wij de volgende vraag: Deze foto zit in mijn verzameling: Hulp in Nood (Oudkarspel?). Weten jullie daar iets van af? Zittend op de 1e rij v.l.n.r. J. Ooijevaar, Jb. van Meurs, P. de Groot. Achter v.l.n.r. M. de Geus, J. Ruis, G. IJff, L. de Wit November 2020

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2020 | | pagina 10