Reacties op het vorige nummer Niet in ringvaart Kerkmeer, maar in Geestmerambacht Alle namen bekend van foto ijsclub Volharding Wij plaatsten in het vorige nummer een oproep voor namen bij de foto van ijsclub Volharding. We wisten er maar een paar en hopelijk kwamen er nog wat namen bij. Nou daar waren we snel uit na de reactie van Rens Valkonet: hij wist ze allemaal en ook de plaats waar de foto was genomen! Een geweldige meevaller. Dit is de Heijkemersloot en de schuiten varen richting de Winterweg Nico Kaan, neef van schrijver Arie Kaan van dit artikel, reageerde op de foto op bladzijde 41. Daar staat dat dit in de ringvaart was van de Kerkmeer, maar dat blijkt on juist: Toen de Otterplaat vanmorgen in de bus viel, sloeg ik hem open precies op die pagina's met de foto's van voor de verkave ling. Ontzettend leuk! Ik sta nergens op want ik was degene die de foto's maakte, met mijn moeders toestel. Detail: bij die foto van de laatste kooloogst vraag ik me wel af of dat wel in de Kerkmeer was. In mijn herinnering voeren we ergens achter Noord-Scharwoude." Zijn herinnering blijkt te kloppen! De schuiten varen op de Heijkemersloot in het Geestmerambacht, ten zuiden van de Nieuwe Weg. Het was een van de brede door gaande sloten, ten westen van de Winterweg. Het gezelschap zit op het toneel van de oude kolfbaan in Oudkarspel, naast café Bredero- de. Rens schreef ons: "Mijn moeder heeft een paar schoenendozen nagelaten met een verzameling losse foto's. Hierin zitten ook diverse 'statie'-foto's van oud-Langedijk. De bewuste foto waar we het nu over hebben zit daar ook bij, omdat mijn grootvader L. de Wit (1880-1961) erop staat. Ik ben naar hem vernoemd. Hij was tuinder en woonde op het tegenwoordige nr. 915 in Oudkarspel. Al deze foto's had ze meegenomen naar 'Buiten Zorg' waar mijn ouders de laatste jaren hebben gewoond. Aan de kleding te zien omstreeks 1924. Het is niet alleen het be stuur, maar ook burgemeester Kroon en de kastelein van Loo van de Brederode staan erop. Alle personen dragen op de revers een insigne. Het lijkt erop dat een groot schaatsevenement van de ijsclub op het Waartje de aanleiding is om alle functionaris sen die bij de organisatie betrokken waren op deze manier vast te leggen." Onze voorzitter Hans de Graaf herkent in Hendrik Jo- man (1871-1939) nog een ver familielid: de overgrootva der van de moederskant van zijn moeder. De namen: Staande v.l.n.r. P. Kok, P. Mosk, J. Tuinman, P. Eecen, P. Kuiper, L. de Wit, P. Kroon, Jb. Eecen, G. Hart, J. Schrieken en A. Swager. Zittend v.l.n.r. Jb. De Boer, C. Paarlberg, M. van Loo, A. Timmerman, M.C. Kroon, G. Zaagman, A. Timmerman, M.Bakker, H. Joman Oktober 2019

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 9