.eac tie; het vorige nummer Redactie Bert Biersteker herkent zijn grootvader op foto Broeker zwembad Bert Biersteker herkende op een foto zijn grootvader Ger- rit Jan Biersteker, badmeester in het Broeker zwembad. Bert schreef ons: Hij had een brandstoffenhandel (incl. petroleum) in de Dorps straat in Broek maar dat was voornamelijk in de winter. Zo mers was hij dus badmeester. Ik heb ook nog maar een foto van hem bijgevoegd met zijn hon denkar met petroleumvat die genomen is in de Dorpsstraat. Nu de kruising van Dorpsstraat, Museumweg en Lepelaar (t.o. Chr. Geref. Kerk). Ook is nog te vermelden dat ook hij voor de veiling heeft ge werkt bij het laden en lossen van de spoorwagons, zoals te zien is op de voorplaat. Hij woonde toen in Krabbendam. En daar heeft hij zijn latere vrouw, Dieuwertje Biersteker uit de Dorpsstraat te Broek, leren kennen bij de Stationsrestauratie (het latere Welgelegen) toen hij koffie zat te drinken. Inderdaad zij heette later dus Biersteker-Biersteker. Dit alles was voor 1938 omdat zij toen met het hele gezin naar Amsterdam ver trokken." De winter van 1962-1963 In het verhaal 'De winter van 1962-1963' van Rens Valko- net stond bij deze foto: Gerrit Jan Biersteker met zijn petroleumvat op de hondenkar voor het huidige Dorpsstraat 127 Bovenste rij van links naar rechts Wim, Jan, Vera, Cor midden Piet, Hannie, Vader Jan Kos, Freek, Ab, Moeder Trien Kos-Hink, Nel. Toen de jongste tweeling Freek en Ab 9 jaar waren, kwam er nog een tweeling Tinie en Dick, hun foto is eronder gezet Oktober 2019 Badmeester Gerrit Jan Biersteker in het Broeker zwembad Als iemand nog namen weet van de anderen op de duik- plank, dan horen wij dat graag! Het bruggetje verbindt het eiland (links) met twee boerderijen, die bewoond waren door Droog (een handelaar in vastgoed) en Pietje Kos (tuinder) Maar Jany Kos-Droog zegt hierover dat de twee boerde rijen werden bewoond door de familie Drost en Jan Kos en Trien Kos-Hink. Rens zegt dat hij al de tip kreeg dat het Drost was en niet Droog. Bij nader inzien kan hij zich dat ook wel herinneren. Jany stuurde ons ook een foto van het gezin Kos.

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 8