Seizoen 2018-2019 Schenking foto- en glasnegatieven Karl Möller is overleden op 7 december 2018 (81 jaar). Als zoon en erfgenaam van Hermann Möller beheerde Karl het uitgebreide foto-archief van zijn vader. Stichting Langedijker Verleden heeft jarenlang met veel succes een beroep mogen doen op Karl voor foto's voor haar expo sities en activiteiten. In 2013 is een speciale expositie opgebouwd aan de hand van foto-negatieven van Karls vader: trouwfoto's, brui loften, dorpsgezichten, familie- en groepsportretten, be drijven, scholen, jubilea en verenigingen, allemaal in en rondom Langedijk. Een impressie kunt u zien op onze website. Dit jaar heeft Karl het fotoarchief van zijn vader over gedaan aan Stichting Langedijker Verleden: meer dan 60.000 negatieven, waaronder veel waardevolle glasne gatieven uit de 2e Wereldoorlog en de eerste jaren erna. Stichting Langedijker Verleden is daar uiteraard zeer blij mee. We zijn Karl veel dank verschuldigd. Maquette van de gasfabriek in Noord-Scharwoude Een Delfts Blauw herdenkingsbord als dank aan de ge meente Langedijk voor de geboden hulp tijdens de wa tersnoodramp op 1 februari 1953. Een aantal schilderijen van Grada Bouman en een schil derij met oorkonde van de gemeente Amersfoort uit 1941 als dank voor het opvangen van de evacués uit hun stad. Een van de vele dozen met fotonegatieven Schenking gemeente Langedijk Van de gemeente Langedijk kregen wij diverse spullen aangeboden. Zo kregen wij o.a. een maquette van de gasfabriek in Noord-Scharwoude die van 1909 tot 1951 voor de gas- voorziening in Langedijk zorgde. Het is vervaardigd door J. Tuijn en C.J. Kleimeer. In 1980 is het door het gemeenschappelijk gasbedrijf Kop Noord-Holland gerestaureerd door Jaap van Baar en Henk Beemsterboer. Schilderij van Grada Bouman Het Regthuis is elke zondag geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur en buiten deze uren op afspraak. Op afspraak verzorgen wij ook rondleidingen. Wilt u ter gelegenheid van een verjaardag of reünie een bezoek aan Het Regthuis brengen? Dan bestaat de mogelijkheid om in combinatie met Het Behouden Huis een arrangement met koffie/ thee/gebak, een rondleiding in Het Regthuis en eventu eel aansluitend een vaartocht te boeken. Afspraken kunnen gemaakt worden via: tel. 0226-753063 of via info@behoudenhuisoudkarspel.nl Oktober 2019 5

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 7