'eizoen Dick Zuiderbaan In het seizoen 2018-2019 hebben weer veel geïnteresseer den Het Regthuis bezocht. Dat is natuurlijk leuk voor ons, en het laat zien dat er altijd nog belangstelling is voor het fraai gerestaureerde Regthuis, de expositie 'Bruggen en Paden' en de diverse films uit vroegere tijden. De expo sitie blijft nog tot eind december 2019. Daarna komt er een expositie over de ruilverkaveling in de jaren zestig en zeventig van de vorige eeuw. De laatste grote ruilverka veling in Nederland, waarin het hele gebied tussen War- menhuizen en Sint-Pancras veranderde van vaarpolder in rijpolder. Vele tuinders moesten noodgedwongen hun land inleveren en elders hun brood zoeken. Langedijk met zijn vele vaarroutes ging op de schop, sloten werden gedempt, akkerschuiten gedumpt, bruggen gesloopt en de riolering werd aangelegd. Daarmee verdwenen ook de voor Langedijk zo kenmerkende pleetjes boven de gracht. Stichting Langedijker Verleden wil dit laten zien met veel en fraai fotomateriaal en bewaard gebleven films, kaarten en documentatie. Extra donateursavond Omdat de donateursavond van 2 november 2018 samen viel met diverse andere attracties in Langedijk konden veel donateurs de avond niet bezoeken. Zij lieten ons we ten dat ze graag naar de donateursavond hadden willen komen. Vandaar dat er op 18 januari 2019 een extra dona teursavond is verzorgd in Het Behouden Huis. Beide avonden werden ingevuld door: - Arie Kaan met een boeiende foto-presentatie over het ontstaan en de aanpak van het kroosprobleem. Voor veel donateurs was dit een bekend verschijnsel in de Lange- dijker wateren. - Piet van Kleef met de historische film 'Van Molentocht tot Stadshart'. De film vertelt het verhaal van twee tuin ders uit Heerhugowaard 't Kruis, die met hun schuit de kool naar de Broekerveiling brachten. Door de Mo lentocht naar de Middenweg, waar nu winkelcentrum Middenwaard ligt. Vandaar naar de Westerweg, onder het bruggetje door in de Westerweg naar het sluisje in de Broekhornpolder, naar de Overhaal aan de Westdijk (bij Weigelia), dan naar de sluis bij Broek op Langedijk en uit eindelijk de Broekerveiling. - Evert van der Plas met een foto-presentatie over het ver voer in Langedijk van voor en net na de ruilverkaveling. De opkomst op beide avonden was enorm. Dit jaar wordt de donateursavond gehouden op 1 no vember 2019 in De Heerlijkheid (voorheen Café Restau rant 'Celavie') aan de Dorpsstraat 826 te Oudkarspel. Als er voldoende vraag naar is, zal in januari 2020 weer een extra donateursavond gepland worden. Ambtsketen Overhandiging ambtsketen door burgemeester Leontien Kompier aan Hans de Graaf Tijdens de donateursavond op 2 november heeft bur gemeester Leontien Kompier de eerste ambtsketen van de gemeente Langedijk (dus vanaf 1941) aan Stichting Langedijker Verleden geschonken. De drager van deze ambtsketen was burgemeester Schelhaas als eerste bur gemeester van de gemeente Langedijk, ontstaan uit de fusie van Oudkarspel, Noord- en Zuid-Scharwoude en Oudkarspel in 1941. De ambtsketen heeft een mooi plekje gekregen in de trouwzaal van Het Regthuis. 1000e donateur Op zondagmiddag 2 december 2018 brachten Trijntje en Bert de Waal een bezoek aan Het Regthuis in Oudkarspel. Het leek ze een goed idee om maar tegelijk donateur te worden, niet vermoedend dat ze daarmee de duizendste donateur zouden worden. Een kleine bestuursdelegatie werd snel opgeroepen om het nieuwe donateursechtpaar in het zonnetje te zetten met een mooie bos bloemen en een tweetal historisch boeken als cadeau. Dezelfde dag meldden zich nog twee nieuwe donateurs aan. Met een groei van ca. 930 eind vorig jaar naar meer dan 1000 nu laat het aantal donateurs van Stichting Langedijker Ver leden een fraaie toename zien. Trijntje ontvangt bloemen van Hans de Graaf, Bert ontvangt twee boeken over de historie van Langedijk en de Westfriese Omringdijk 4 Oktober 2019

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 6