Groote Specialiteiten Voorstelling, Het nieuws van 100 jaar geleden Schager Courant, 9 juli 1919 De directie van de Eerste Onderlinge Maatschappij van verzekering tegen diefstal van rijwielen (NB een hele mondvol...) meldt dat in het eerste boekjaar 15 schade- meldingen zijn afgehandeld. Schager Courant, 15 juli 1919 Tijdens een openbare veiling werd in Kolhorn de ansjo visboot met netten etc. van F. Kuiper uit Zuid-Scharwou- de verkocht aan W. Bestevaar uit Kolhorn. Schager Courant, 19 juli 1919 Tijdens de gemeenteraadsvergadering van Zuid-Schar- woude stelt de burgemeester voor een verzoek aan de H.S.M. (nb. voorganger van de NS) te richten om een be tere dienstregeling te krijgen op de Broekerlijn, want die is nog nooit zo slecht geweest als op dat moment, geen enkele trein sluit aan op de hoofdtreinen. Voorgesteld wordt om de gemeenteraad van Broek op Langedijk en de vereniging Koophandel dit verzoek te laten onder steunen. OUDKARSPEU De voor enkele weken tetrug alhier opgerichte voetbalclub was tot heden niet in de gelegenheid een terrein te bemachtigen wor het houden der oefenin gen. Eindelijk zijn ze er nu in geslaagd een terrein ie krijgen in den Laanweg in de nabijheid van de Roekeimbrug. Spoedig zal ea" nu een wedstrijd woe den gehouden niet een club uit Alkmaar, waartegen Zondag ji ie Alkmaar gekampt ia met als uitslag Schager Courant, 24 juli 1919 Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 26 juni 1919 Voetbalclub Blauw-Wit uit Oudkarspel speelde thuis te gen Go Ahead III uit Alkmaar, er werd met 6-0 verloren. Schager Courant, 26 augustus 1919 De heer W. de Groot, keurmeester voor vee en vlees voor alle gemeentes aan de Langedijk, is benoemd als keur meester aan het abattoir te Den Haag. Schager Courant, 3 september 1919 De werkeloosheid onder arbeiders aan de Langedijk neemt toe. Er worden geen nieuwe huizen gebouwd en grote karweien worden uitgesteld. Ook onder tuinbouw- arbeiders neemt de werkeloosheid toe, door de geringe opbrengsten gaan de tuinbouwers bezuinigen. Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 4 september 1919 In de gemeenteraadsvergadering van Noord-Scharwou- de wordt een dankbetuiging voorgelezen van de nieuwe klokkenist voor zijn benoeming en verhoging van zijn salaris. In dezelfde vergadering wordt de lantaarn bij de Ros- kambrug (NB deze lag globaal tussen de Spoorstraat en de Laanweg) besproken. Geprobeerd is een kant van de lantaarn zwart te maken, maar daar schrikken paarden door. Voorgesteld wordt om de lantaarn iets achteruit te plaatsen. Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 4 september 1919 Op een openbare verkoping werd het café De Witte Zwaan in Broek op Langedijk verkocht voor 9.150 gul den. Schager Courant, 21 oktober 1919 M. Kroon Cz te Oudkarspel vierde zijn vijftigjarig jubile um als secretaris van de polder Groot-Geestmerambacht. OUDflUUtAPSL Onze gem. torenuurwerk aal binnen een paar dagen van een dubbele wijzer worden voorzien, waardoor we in de gelegenheid zullen zijn, elke minuut den imten tijd op te nemen. Schager Courant, 13 december 1919 Schager Courant, 20 december 1919 Omdat er teveel werk is voor één besteller worden krach tige pogingen aangewend om een tweede postbesteller te krijgen. De Maasbode, 28 december 1919 Te Zuid-Scharwoude is 963 gulden ingezameld voor de Weense kinderen, voor 7 kinderen werd een plaats be schikbaar gesteld. Advertenties Een kleine greep uit advertenties en andere aankondigin gen van Langedijker bedrijven. op ZONDAG 19 JANUARI 1919, in de zaai van den heer P, KUIL MAN te Oudkarapel, dea avonds precies half acht, door het gunstig bekende gezel schap MULLENS. Komische Voor drachten, Soubrettes, Liliputters en een kijkje in het tooverpaleis van Faust en het optreden van Êrofeasor Mullens' dochter enz. intree 60 ct. Plaatsen te bespre ken van 2—5 uur aan bet lokaal tegen 10 ct. extra. Opgeluisterd door een goed orchest van 5 per sonen. Na afloop vrij Bal. De Directie. Schager Courant, 16 januari 1919 42 Oktober 2019

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 44