Zondag 16 Februari 't Huis de Brederode, gecostumeerd IJ S F E E S T „Volharding" Het nieuws van 100 jaar geleden Oudkarspel. op het Waardje. Schager Courant, 13 februari 1919 Schager Courant, 25 februari 1919 Een aantal winkeliers hielden een vergadering tegen de voorgestelde zondagssluiting. Vooral de kleine winke liers zullen door die zondagssluiting worden getroffen. Ned. Staatscourant, 6 maart 1919 In de Staatscourant wordt melding gemaakt van de aan vraag om 5 (kleine) slootjes in Langedijk aan te wijzen als paaiplaats voor vis. Schager Courant, 8 maart 1919 Timmerman C. Klinkert heeft in Oudkarspel een woon- en winkelhuis gekocht met doel zich daar toe te leggen op het maken van lijkkisten. Hij wil er steeds 60 in voor raad hebben om deze aan particulieren en timmerlieden uit de regio te kunnen leveren. Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 20 maart 1919 De ijsclub Volharding heeft in de afgelopen winter 84 nieuwe leden kunnen inschrijven. Totaal hebben zij nu 360 leden. Schager Courant, 3 april 1919 In een vergadering van de gemeenteraad van Noord-Scharwoude stelt een van de raadleden de vraag of de straatverlichting bij nacht wel nodig is? Hoewel de burgemeester en enkele andere raadsleden van mening zijn dat het gezien de vele diefstallen wel nodig is, wordt besloten de beslissing uit te stellen tot de vergadering van de gascommissie. De stakende klokkenist verlangen. ALKMAAR, IS April. Do klok te Noord- Seharwoude, die stilstond, omdat de klokke nist staakte, daar hij eerst eens honorarium wilde ontvangen, gaat weer. Ben klerk van den burgemeester ontpopte zich als vrijwillig klokkenist, waardoor de in woners weer op de hoogte van den tijd zijn gesteld. De stakende klokkenist heeft zijn geld nog niet ontvangen. Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 21 april 1919 Zowel in Ons Blad - RK Nieuwsblad voor N-H als in de Schager Courant staat iets meer over deze affaire. Klok kenist J. Ootjers, die in januari nog trots een jubileum vierde, had zijn rekening van 30,05 voor het reparatie- werk en luiden van de klok over 1918 nog niet betaald gekregen. Eerst was de rekening die hij had ingediend zoekgeraakt bij de gemeente, welke later toch weer werd gevonden. Toen hij later om zijn geld kwam, bleek de kas van de gemeente leeg. Een andere keer werd hij gewoon weggestuurd. En toen was voor klokkenist Ootjers de maat vol en hij ging in staking. De burgemeester was hier niet van gediend en stuurde een van zijn klerken om de torenklok op te winden. 0UDKAR8PEU E>® derenbandelaar Marsman liet ons een kippenei dat zeker wel tot do zeldzaamheden zal "bo- aooren. Jlet waren twee eieren van normale grootte ongeveer \yt c,M. afstand aan elkaar verbonden. Jammer dat hel z.g n. windeieren waren, daar het an- wel de moeite zou ziin deza te conservecren. Schager Courant, 26 april 1919 Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 21 april 1919 In de gemeenteraadsvergadering van Zuid-Scharwoude wordt vergaderd over de scheuren in de kerktoren. Om dat er geen gevaar voor instorting is, wordt besloten af te wachten en geen reparaties uit te voeren i.v.m. de hoge kosten. Raadslid Zeeman merkt op dat ze de zaak wel in de gaten moeten blijven houden, want hij mocht ons op de kop vallen. Waarop raadslid De Boer opmerkt dat het niet op de kop van kerkgangers zal vallen, want die zijn er niet veel. In dezelfde vergadering vestigt raadslid De Boer de aandacht op het te snel rijden van motorfietsen en het te snel varen van motorvaartuigen. TE EOOPt bei van oud$ bekende Ie 0UDKA8SPEU Hoofdherberg, ruim bestaan» waar in vele uitvoeringen, vergaderin gen en dincra gegeven worden. Te bevragen bli den clgenaat H. J. A. BUCKMANN. De Telegraaf, 19 april 1919 Schager Courant, 22 mei 1919 Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 26 juni 1919 In de gemeenteraadsvergadering van Oudkarspel meldt raadslid van Exter dat hij vernomen heeft dat er visboe ren zijn die het visafval zo maar op straat gooien. De bur gemeester antwoordt dat hij hier op toe zal zien. In de zelfde vergadering vraagt raadslid Bouwens iets te doen aan het onbesuisd rijden door motorfietsen. Oktober 2019 41

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 43