Jan Mulder: een leven van werken en... werken Samen met vader Beers (van Piet en Freek) gaf Jan het nodige commentaar over hun spelstijl en opvattingen. Klomp Tijdens een wedstrijd tegen B.K.C. 1 liep Jan het veld op na een zoveelste overtreding tegen Freek Beers. Hij gaf de achterhoedespeler van die club met de klomp een klap op zijn kop. Voorzitter Lou Kalverdijk moest als voorzitter en vriend hem toen schorsen. Een echte Langedijker in die tijd kolfde, zo ook Jan Mul der. In de jaren 50 is hij lid geworden van de kolfclub 'Onder vrienden'. In 1957 is Jan samen met Cees Vlug en Piet Gelder in Venhuizen korpskampioen van Nederland geworden. Korpskampioenen in 1957, v.l.n.r. Piet Gelder, Cees Vlug en Jan Mulder Naast het spel maakte hij samen met Jan Bakhuis kolf- klieken. Echt hele mooie meldde zoon Dik laatst in An dijk waar deze memoires werden opgetekend. Dik speelt nog steeds met die kliek. Jan Mulder overleed in oktober 1969. Marie Mulder-Kansen heeft nog jaren in de Kasteel straat gewoond op een steenworp afstand van waar eens de smederij heeft gestaan. Zoon Dik Toen Jan en Marie Mulder in 1947 de smederij overna men was Dik 9 jaar. In de jaren daarna was het de school en D.T.S. Vader Jan dacht dat zoon Dik de zaak wel zou willen overnemen maar daarmee had hij het lelijk mis. Dik zag dat niet zitten. Hij vertrok op zijn 21ste, na school en avondcursussen te hebben gedaan, niet naar militaire dienst maar zocht het in de grote vaart. Hij vertok naar de KNSM en voer op verschillende grote schepen de wereld rond. Ondertus sen leerde hij voor 4e, 3e en 2e machinist bij de Hogere Zeevaart school. De woonboot van Dik en Marian (nog net op de voorgrond te zien) Het paleisje voor de jongelui lag vast aan de wal bij de Noord-Scharwouder veiling. Na 10 jaar varen solliciteer de Dik bij de PWN. Daar werd hij aangenomen en stond een huis in Andijk tot hun beschikking. Dik verkocht de boot toen aan Guus de Rijcke. Bronnen: Interview Dik Mulder Familie-archief Mulder In 1962 ontmoette Dik zijn huidige vrouw Marian Visser die toen nog in Nieuwe Niedorp woonde. Zij trouwden in 1964. Dik kocht een woonboot van Jaap Deutekom. De boot werd bij Bertus de Waal opgeknapt voor bewoning. Dik Mulder thuis in Andijk aan de koffiebar Oktober 2019 23

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 25