Jan Mulder: een leven van werken en... werken Marie Mulder voor schuit 'Grietje' en de loods (1963) Teren Deze loods was eerder van Cor Kuiper die een groente/ vrachtbedrijf leidde. De werknemer van Kuiper, Karel Lieman, woonde toen nog in die kleine woning maar vertrok na beëindiging van het bedrijf van Kuiper. Het werd toen het huisje van Jan en Truus Wijte en kleine Herman. Toen het groentebedrijf stopte nam Jan Mulder deze loods over. In deze enorme ruimte werden schuiten geteerd en opgeknapt. In de strenge winters kon je nog gewoon met de trekker op het ijs. Rechts het kleine huisje van Jan en Truus Wijte De mannen voor de nieuwe freesmachines. V.l.n.r: Wim Feller (knecht), Jan Mulder, zoon Dik en opa Boelo Mulder Later werden daar ook de nieuwe freesmachines zoals de Bungartz en Agria's verkocht aan tuinders wat een groot succes bleek. Tegen de wand stond een oude 1 cilinder BSA. Het was een bezienswaardigheid op wielen. Na enkele jaren vertrok de familie Wijte naar Broek op Langedijk en huurde Jasper Vet, werknemer van de firma Eecen, nog tot de verkaveling dit pandje. In circa 1970 werd alles gesloopt en werden huis, winkel, loods en huisje met de grond gelijk gemaakt, samen met de schit terende boerderij van de familie Hart om een doorsteek naar de toekomstige Voorburggracht te realiseren. Alleenstaande Annebuur Hart had de prachtige boerderij naast de smederij. Volgens Dirk Kos, toen nog een kleine jongen, hoorde hij bij het helpen van groenteboer Visser Annebuur achter de loods luidkeels op galmende toon zin gen over het water Barnewiel dat zelfs de vissen een tijd lang richting de bodem doken en de vogels een heenkomen zochten. Zij was in haar spraak ook niet zacht bij stem, volgens de overlevering. Buurvrouw Hart in de deuropening van de verdwenen boerderij IJsbaan Buiten zijn drukke werkzaamheden in de smederij zat Jan Mulder ook niet stil en deed nog veel ander werk. Zo verzorgde hij de verlichting en masten voor de ijsbaan van de schaatsclub aan het Barnewiel. Later verhuisde de ijsbaan achter houthandel Eecen, dichtbij het Waardje. Jan was ook nog bestuurslid van de voetbalclub D.T.S. uit Oudkarspel. Hij hielp mee de nieuwe kleedkamer te realiseren, zo ook de elektriciteit, sanitair e.d. Ook het af val van carbid werd bij Jan gehaald om de lijnen van het voetbalveld te markeren. De brug naar het voetbalveld (achter voorheen Celavie, nu De Heerlijkheid) afkomstig van de fa. Hart zuurkool hielp hij ook om te plaatsen. Jan was zeker een trouwe supporter van zijn zoon Dik. Middels een helling en een sterke kabel werd de akker schuit vanaf de Voorburggracht (Barnewiel) naar binnen getakeld. 22 Oktober 2019

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 24