Foto uit een schoenendoos van schoenmaker Hinke Het jaar daarna werd hij 65, maar het woord 'stoppen' kende hij niet, want er was geen oudedagsvoorziening. Van zijn zaak konden hij en zijn vrouw leven, maar een extraatje was er niet bij. In die periode zijn door hem geen advertenties geplaatst in de regionale kranten. Op 5 mei 1932 overleed Cornelis Hinke. Ruim twee maan den daarna werd tijdens een publieke veiling het woon huis met erf van de weduwe C. Hinke aan de Dorpsstraat A187 voor 3.530 verkocht. In datzelfde jaar heeft Jan Buiter de schoenwinkel overgenomen. Vijf jaar later staat op 7 september 1937 in de krant: schoenwinkelier J. Buiter is failliet verklaard. In een artikel in de Otterplaat van 2006 (bladzijde 4) le zen we dat Jan Buiter knecht is geweest bij schoenmaker Hinke. Ook dat hij na zijn faillissement in 1937 opnieuw begon en wel op de plek van het gesloopte brandspuit huisje in Zuid-Scharwoude. Een andere knecht was Jaap Koomen. Hij had later een schoenmakerij en winkel in Oudkarspel Bijna 50 jaar heeft schoenmaker Cees Hinke in Zuid-Schar- woude gewoond. Hij is driemaal getrouwd geweest en heeft zes kinderen gekregen, waarvan twee jongens jong overleden zijn. Op de plek van de voormalige winkel staat nu de woning met adres Dorpsstraat 456 Zijn vier dochters bleven niet in Langedijk. Toen de jong ste naar Eenigenburg verhuisde, verdween de naam Hin- ke uit het bevolkingsregister van Zuid-Scharwoude. Honderd jaar geleden waren er meer dan tien schoenma kers in Langedijk. Heden ten dage kan men alleen nog in het winkelcentrum Broeker Veiling terecht voor schoenen en voor reparaties. 1) Vanaf het begin van de 19e eeuw kreeg elke woning in een wijk een nummer. Na een bepaalde tijd kreeg deze een ander nummer, omdat er huizen tussen gebouwd waren. Toen de straten een naam kregen, veranderde deze manier van nummering. Waarland, 24 juni 2019. Met dank aan: Piet van Kleef, Ina Korn-Schut, Leny Korn-Klijbroek, Jan Stoop. Geraadpleegde bronnen: - Een kijkje in de geschiedenis van Langedijk, Maarten Kuiper - Regionaal Archief Alkmaar, o.a. kranten - Enkele afleveringen van Otterplaat Oktober 2019 17

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 19