Dramatische wending in het leven van Willempje Schoon in 1901 Gezin Bak: bovenste rij Jan en Klaas onderste rij Aagtje Visser - Willie - Maartje - Klaas Bak - Piet Zoektocht van Jan Balder naar De Jonge Abram Elisabeth Visser (1874-1937) trouwt met de tuinder Aar jan Balder en moet niets meer hebben van schepen. Door het ongeval met de gebroken helmstok is ze immers haar broer Jan Visser kwijtgeraakt. Ze weet een ding zeker: van mijn kinderen komt niemand het water op. Dat is pech voor Jan Balder (1904-1997), een van haar 8 kinde ren. Die vaart als 13-jarige wel eens mee met opa Gerrit Visser waar hij het erg goed mee kan vinden. Dat is dus op De Jonge Abram die dan Vrouw Elisabeth heet. Als dat schip in 1920 door Gerrit Visser wordt verkocht en 'Gebroeders' gaat heten en daarna in 1929 wordt door verkocht, weet in de loop der jaren niemand meer waar het schip gebleven is. Jan Balder heeft zijn hele leven ge zocht met zijn vriend Cor van Schoorl (schrijver van het boek 'Adieu Schipper') naar 'De Jonge Abram'. Plaatste ook advertenties in de kranten (o.a. De Telegraaf). Het nog niet volledige gezin Timmerman voor het huis op de dijk 53, welke Piet Timmerman zelf liet bouwen. V.l.n.r. Grietje (mijn moeder, de oudste) - huishoudelijke hulp juf. Aardema - Wilhelmina - Jan - Neeltje op de arm - Elisabeth tussen moeder en vader - Jan Gerrit (vernoemd naar de schippers Jan en Gerrit Visser). Later kwamen nog Aagje, Aafje, Pieter en Cornelis erbij 2. Abram Visser: geboren 1896, gehuwd 20 februari 1924 met Neeltje Wagenaar. Geëmigreerd naar Kalamazoo, Michigan, Noord-Amerika. Ze kregen 7 kinderen. Gezin van Abram Visser: bovenste rij Jan - Wilma - Effie - Gerrit - Simon onderste rij Henry - Bram Visser - Neel Wagenaar - Norma 3. Aagtje Visser: geboren 1901, gehuwd 9 februari 1922 met Klaas Bak. Vrije schipper met schip genaamd 'de Martelaar', Broek op Langedijk. De oudste zoon van Aagtje Visser en Klaas Bak begon in Broek op Langedijk de scheepswerf Klaas Bak, wat later Scheepswerf Bijvoet is geworden. Jan Balder - Booy Oktober 2019 11

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2019 | | pagina 13