Zwem» wedstrijden Oudkarspel, Stoutigheden in het Broeker zwembad De Nieuwe Langedijker Courant doet uitgebreid verslag en hoopt met voorzitter Balder "dat de lieve jeugd dit zo met zorg en liefde tot stand gekomen werk een beetje zal sparen en hun baldadige handjes eraf zal houden." De avond wordt besloten met een paar openingswedstrij den. Bij een gekostumeerde zwemwedstrijd door heren, die veel hilariteit oplevert, wint Jan Borst voor het origi neelste kostuum een badpak. Bij de wedstrijd in bordjes opduiken is Jn. Vroegop Jnz. het beste en wint een porte feuille. Uitbreiding in 1934 Na dit mooie begin is een jaar later de opening voor het nieuwe seizoen al op 22 mei 1934. Er zijn bovendien al lerlei verbeteringen gekomen. De kleedkamers zijn uitge breid naar 21 en er is een grotere afdeling waar kleine jon gens zich kunnen omkleden. Er is nu ook een bassin van 70 centimeter diepte bij gekomen en een douche, waar grote behoefte voor bestond, voor natmaken en afspoe len. Het college van B W heeft hier allemaal wel toe stemming voor verleend, maar heeft daar in april eerst goed over vergaderd. Ze hebben daarbij een aantal voor waarden gesteld: 1. Alle noodzakelijke hygiënische maatregelen moeten worden genomen die nodig zijn voor de bestrijding van het rattengevaar. 2. Er mogen geen gemengde baden plaatsvinden. 3. De orde in en bij de zweminrichting en op de toegangs weg naar de zweminrichting moet streng gehandhaafd worden. Bovendien wordt erop gerekend dat er steeds voldoende toezicht aanwezig is en enkele reddingsmiddelen. B W vraagt nog rekening te houden met de plannen voor ka nalisatie van de ringvaart. Het water van de Tocht zal ten gevolge hiervan dan worden gedicht. Situatietekening van de twee zwembaden in Broek op Langedijk Hoe handhaaf je niet-gemengd baden De voorwaarde dat er geen gemengde baden plaatsvin den, blijkt voor het bestuur van de zweminrichting moei lijk te handhaven. Van buiten het zwembad zwemmen jongens en mannen toch naar het andere geslacht. Het bestuur doet in juli 1936 aan B W het radicale verzoek om dan maar in de politieverordening te bepalen dat het verboden is te zwemmen "in de wateren dezer gemeente". Dat gaat B W te ver, maar wat er voor in de plaats komt in een voorstel naar de gemeenteraad is ook niet mis. Ar tikel 11 moet namelijk zo gewijzigd worden dat gelezen wordt dat het verboden is "te zwemmen of te baden op plaat sen, binnen een afstand van 200 meter van bewoonde gebou wen of van den openbaren weg." In de praktijk zal er dan weinig over blijven om te zwemmen! Ook wordt de raad voorgesteld een bepaling te maken dat het verboden is zich in een badpak op de openbare weg te bevinden. Dat was natuurlijk makkelijker om thuis vast om te kleden, maar ja, dan loop je in die schaarse badkleding gewoon over straat! Ja, op zich was het een goede gedachte om in Broek op Langedijk met dat vele water een zwembad te beginnen. De keerzijde is dat het in de ogen van de bestuurders wel minder eerbaar gedrag oplevert op straat en bij het zwembad. BEZOEKT Zondag 8 Juli as. Demonstratie KANOVAREN. Tweede zwembad in Langedijk in Oudkarspel Het tweede zwembad in Langedijk komt een jaar later in 1934 in Oudkarspel Langedijk krijgt in 1934 in het noorden zelfs een tweede zwembad. De ijsclub 'Volharding' in Oudkarspel richt een aparte zwemafdeling op voor wie alleen lid wil wor den van een zwemclub. De ijsclub zit al op 't Waardje met zijn ijsbaan, heeft daar zijn clubgebouw en vlakbij 't Waardje komt ook het zwembad. 'i rfeeuw Oktober 2018 7 des namiddags half drie (n.t) de iu do nieuwe inrichting van „VOLHARDING" op het WAARDJE gevolgd door een Entree f 0.25. uiftrdti SUtM* ZweMikuf 2. flalxtis'*. ft //Wf vaart Heerbu.joviacf.rci vfvju.'/vtr tooien

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2018 | | pagina 8