Stoutigh t zwembad en in Jne roeiker Raad Bro ek op Lanoedijk ed Arie Kaan hugowaard, bij het begin van de Tocht die doorloopt naar de Dijk. Deze Tochtsloot is nog over van twee molens die ooit aan de westkant van de Dijk stonden. Zij sloegen het water uit de grote polder Geestmerambacht naar deze (molen)Tocht. In de 19e eeuw zijn beide verbrand, de eer ste in 1867 en de tweede in 1887. Schager Courant, 10 augustus 1940 Eerste zwembad kwam in 1933 in Broek op Langedijk Broek op Langedijk is in 1933 het eerste dorp in Lange- dijk dat een echte z.g. zweminrichting opent. In sloten, plassen en de ringvaart van Heerhugowaard werd altijd al wel gezwommen, maar nu is er een afgebakend hou ten zwembad met toezicht. Er komt een badmeester en er worden echte zwemlessen gegeven. Het is een parti culier initiatief en de gemeente heeft dit gesteund. Op woensdagavond 16 augustus 1933 wapperen de vlaggen vrolijk en het muziekkorps uit Broek op Langedijk speelt een flinke mars. Onder enorme belangstelling wordt om 20.00 uur de officiële opening verricht. Voorzitter Jac. Balder Jnz. kan in zijn welkomstwoord melden dat zich al 140 leden hebben opgegeven. Er zijn wel 15 kleedkamers, er is een grote ruimte voor materi- alenberging en vergaderen en er zijn reddingsmiddelen. Dit buitenbad is gerealiseerd in de ringvaart van Heer- De Tocht als we naar het zuiden kijken (archief Stichting Langedijker Verleden) Voor de kinderen is er een flink bassin van 1 meter diep geplaatst, een volledig houten bak. Daar krijgen de leer lingen hun zwemlessen in. De gevorderden kunnen naar hartenlust in de vaart (de Tocht) zwemmen en er is een springtoren en een veerplank. Oktober 2018 Hier is te zien dat de Tocht tot de Dijk loopt, vanaf de ring vaart van Heerhugowaard, we kijken hier naar het noorden (archief Stichting Langedijker Verleden) Zwembad wordt in 1933 gebouwd in de ringvaart bij de Tocht. Op de achtergrond zijn de huizen van de Wilhelminastraat te zien. V.l.n.r. Jaap Balder (timmerman), Jaap Balder jr., Van der Poll, Gert Bobeldijk, Henk Vroegop (archief Stichting Langedijker Verleden) Stoutighei Broeker len in het zwembad

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2018 | | pagina 7