'eraen Dick Zuiderbaan Miniatuur van een typische Langedijker brug met motorschuit gemaakt door Bram Pielkenrood voor 1970 heeft uitgezien. De tentoongestelde foto's spreken iedereen aan en levert veel discussies en ge spreksstof op. Ook de namen van de bruggen en pa den maken veel discussies los. Door het succes van de tentoonstelling wordt deze verlengd tot en met 31 maart 2019. Miniatuur tuindersschuur Op 6 juni 2018 heeft Han Masteling zijn miniatuur tuindersschuur officieel overhandigd aan Langedij- ker Verleden. Hij heeft hier samen met Bram Piel- kenrood (technische gedeelte) 3600 uur aan gewerkt! De miniatuur tuindersschuur (schaal 1:10) is een ko pie van de schuur van zijn vader Jacob Masteling te Koedijk zoals die in de jaren 1950 t/m 1970 gebruikt werd. Het is een tuindersschuur met gebroken kap zoals er veel in Langedijk aanwezig waren. De Bubo aardappelsorteermachine, Agria freesma chine, kisten, gereedschappen en akkerschuit zijn ook op schaal 1:10 gemaakt. Het geeft een duidelijk beeld van de werkzaamheden die in een tuinders- schuur na de oogst van bijvoorbeeld aardappelen verricht werden. De miniatuur tuindersschuur staat op de tentoon stellingszolder van Het Regthuis. Veel bezoekers waaronder ook 'oud'-tuinders hebben complimen ten gemaakt over de vele componenten die zeer nauwkeurig op schaal zijn nagemaakt. Miniatuur tuinders- schuur in vol bedrijf gemaakt door Han Maste- ling. Lezingen in Het Regthuis Langedijker Verleden wil 2x per jaar een lezing or ganiseren in Het Regthuis. De eerste lezing over 'De Spaanse griep in Langedijk' vond plaats op vrijdag avond 18 mei 2018. De lezing werd verzorgd door Arie Kaan. In een boeiende lezing werd verteld wat voor impact de Spaanse griep van 1918 in Langedijk heeft gehad. De datum van de tweede lezing is nog niet bekend maar wordt ruim van tevoren bekend gemaakt. Het Regthuis is elke zondag geopend van 13.00 uur tot 17.00 uur en buiten deze uren op afspraak. Afspraken kunnen gemaakt worden via: tel. 0226 753063 of info@behoudenhuisoudkarspel.nl. Het seizoen 2017-2018 is voor Langedijker Verle den succesvol verlopen. Het was even wennen aan de gewijzigde opzet en indeling van Het Regthuis maar dat was van korte duur. Mede door de pret tige samenwerking met de medewerkers van Het Behouden Huis en Hart van Oudkarspel voelen we ons in Het Regthuis weer als een vis in het water. Sinds de officiële heropening op 14 oktober 2017 hebben bijna 1200 belangstellenden Het Regthuis en de tentoonstelling 'Bruggen en Paden' bezocht. Daarnaast hebben diverse families ter gelegenheid van een verjaardag of reünie Het Regthuis bezocht, waar met behulp van een gids een rondleiding op maat werd gegeven. Bedrijven, politieke partijen en verenigingen hebben inmiddels Het Regthuis voor hun bijeenkomsten weten te vinden en er wordt ook weer getrouwd. Kortom: Het Regthuis begint weer te leven. Tentoonstelling 'Bruggen en Paden' De tentoonstelling 'Bruggen en Paden' geeft een overzicht van de bruggen en bijbehorende paden die Langedijk voor de verkaveling rijk was. Voor de ouderen is het weer een kennismaking van hoe het was en de jongeren krijgen een idee van hoe het er De vitrines staan vol met foto's van bruggen en paden 4 Oktober 2018

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2018 | | pagina 5