Het nieuws van 100 jaar geleden Overige berichten Tenslotte nog een kleine greep uit overige krantenberich ten uit Langedijk uit 1918. Schager Courant, 9 januari 1918 De gemeenteveldwachter J. Boon verzoekt en krijgt eer vol ontslag. Schager Courant, 23 januari 1918 Nog niet bekend wat hen in 1918 met de Spaanse Griep nog te wachten stond, blijkt uit het verslag van de jaarver gadering van het Onderling Begrafenisfonds dat er over het voorafgaande jaar geen enkele uitkering behoefde te worden gedaan, omdat geen enkel lid overleden was. Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 23 maart 1918 Bij de jaarlijkse verloting van de Schager Paaschveeten- toonstelling was de eerste prijs, de vette os, gewonnen door de heer Th. Pranger uit Noord-Scharwoude. Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 26 maart 1918 Tot gemeenteveldwachter van de gemeente Zuid-Schar- woude is benoemd de heer F.A. Prins. Ons Blad - RK Nieuwblad voor N-H, 26 maart 1918 De Gedeputeerde Staten keuren de verordening van de gemeente Zuid-Scharwoude goed voor het fietsverbod op het Kerkepad. Schager Courant, 9 april 1918 Voor het vervoer van de schoolkinderen vanuit de Dieps meer naar de school in Oudkarspel vraagt de heer De Jong een hogere vergoeding per kind, omdat hij het ko mende schooljaar veel minder kinderen hoeft te vervoe ren, namelijk 7 leerlingen i.p.v. 15 vorig jaar. Schager Courant, 18 mei 1918 Een uitgebreid artikel over C. Langedijk uit Noord-Schar- woude die een nieuwe lift voor koolberging introduceerde. Schager Courant, 22 mei 1918 Met de pinksterdagen werd in Noord-Scharwoude een groot festival en concours voor harmonie- en fanfare korpsen gehouden. In een uitgebreid artikel, inclusief uit slagen, deed de Schager Courant verslag hiervan. Schager Courant, 2 juli 1918 Pauw Kramer uit Oudkarspel viert zijn 25-jarig jubileum als postbode. Van de burgers krijgt hij een envelop met inhoud en van zijn collega's een leunstoel waar hij, naar de verslaggever hoopt, nog jaren van zijn welverdiende rust kan genieten. Heldersche Courant, 9 juli 1918 De gemeente Noord-Scharwoude blijkt 11 kiezers niet op de kieslijst te hebben geplaatst, onder wie enige der oud- ste en meest geachte ingezetenen. In Zaandam stonden ongeveer 200 namen niet op de kieslijst. Schager Courant, 6 augustus 1918 In het verslag van de gemeenteraadvergadering van Noord-Scharwoude staat dat er door J. de Bakker, J. Bol, J. Blokker en G. Hart een verzoek is ingediend voor de stichting van een bioscoop. Besloten wordt het advies van B&W om afwijzend te beslissen te volgen. Schager Courant, 19 oktober 1918 Ook postbode J. van Duin uit Zuid-Scharwoude viert zijn 25-jarig jubileum. Schager Courant, 19 oktober 1918 Gemeenteraadslid Berkhout merkt tijdens de gemeente raadsvergadering van Zuid-Scharwoude op dat het eer der ingestelde fietsverbod op het Kerkepad slecht wordt nageleefd. Een van degenen die het fietsverbod overtrad, was mede-raadslid Bekker, die dat onmiddellijk beaam de. Hij vindt de verordening onzinnig en stoort zich er niet aan: Ik zal wel de eerste zijn, die een proces-verbaal oploopt." Dit deed de verslaggever verzuchten dat er nog veel meer verordeningen onzinnig lijken, en wat als die allemaal overtreden worden? Schager Courant, 30 oktober 1918 In de gemeenteraad van Noord-Scharwoude ontstaat grote commotie over de gehouden brandweeroefening, waar slechts de commandeurs voor waren uitgenodigd, in plaats van alle brandweerlieden. Schager Courant, 7 november 1918 De heer Kostelijk uit Broek op Langedijk neemt de Coöp. Ansjoviszouterij in Kolhorn over. Schager Courant, 10 december 1918 Van het Hoofdinstituut voor Doofstommen is door de gemeente Oudkarspel een verzoek om 100 subsidie ont vangen, voor een uit de gemeente afkomstig verpleegd kind. Na discussie wordt het verzoek toegekend. Schager Courant, 10 december 1918 In hetzelfde verslag van de gemeenteraadsvergadering van Oudkarspel staat dat de gymverenigingen Hercules en Hygiea een verzoek om 25 subsidie hebben inge diend, omdat ze door de mobilisatie in financiële moei lijkheden zijn gekomen. Na een uitgebreide discussie wordt de subsidie toege kend. Tijdens die discussie, met veel oneigenlijke argu menten, maakt wethouder Kroon het wel het meest bont: "Het is toch zeker de minst nuttige vereniging. Geen vereni ging maakt zoveel doden." 20 Oktober 2018

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2018 | | pagina 21