Reacties op het vorige nummer Sluiswachter Simon Volkers en zijn familie In ons vorige nummer stond een verhaal over sluiswach ter Simon Volkers. Daardoor was er veel contact geweest met de schrijver, zijn kleinzoon Robert. Die werkte intus sen ook aan een boek over zijn familie: - Volker(t)s - "uit de Schaepskuyl". John van Lunsen had ons gevraagd deze foto te plaatsen om te kijken of iemand de namen ervan wist. Alleen de initialen Jb S. H.D. en Gr. S. stonden bij de foto genoemd. DTS voetbalde toen al hoger bij de KNVB in de vierde klasse, en kon dus geen spelers leveren. Maar ik denk dat niemand dat precies meer weet hoor". Inderdaad, toen had je nog de zelfstandig georganiseerde Afdelingen, die nu al weer heel wat jaren zijn opgeheven. Nu zijn het allemaal KNVB-klassen. Jan Spaansen ontdekte (zoals hij zelf zegt als oud-mis dienaar) ook nog een kleine oneffenheid op bladzijde 10: Begin november was het ook altijd moeilijk door 1 november (Allerzielen, de herdenking van de gestorvenen)Dat moet echter 2 november zijn, 1 november is Allerheiligen. Luchtig vermoedde hij dat door verminderd kerkbezoek deze kennis was weggezakt Onbekende namen fotoijsfeest 1917 Het verlossende antwoord kwam van Maarten en Rieke Swart: "Voor ons niet geheel onbekende gezichten. Jb. S. is Jacob Smit, hij is de overgrootvader van Maarten, hij was op de foto 62 jaar, en was aannemer in Noord-Scharwoude. Gr. S. is Grietje Smit, geboren 1894, zij is de dochter van Jacob en dus de oma van Maarten. H.D. is M.D.Ma Deutekom, een vriendin van Grietje en on getwijfeld ook uit Noord-Scharwoude. Ze zijn, voor het georganiseerde gekostumeerd ijsfeest op 't Waartje, op de schaats naar Alkmaar gereden om de kostuums te huren". Bestuurslid Arie Kaan (links) neemt het boek in ontvangst van (mede-)schrijver Robert Volkers (rechts) Oktober 2017 V0LKER(T)S De vele familie leden die daarin worden beschre ven, komen veelal uit de regio. Denk alleen al aan Tiny Volkers, die met Gert Smit in Café De Schelvis stond. Daarom is dit boek ook voor Lange- dijk interessant. Dus was het mooi dat het bestuur van Langedijker Verleden van harte was uitgenodigd om een van de eerste exemplaren in ontvangst te nemen. In een gezellige bijeenkomst, samen met de histori sche vereniging Stichting Waarland van Toen, werd op 29 april 2017 in het Molenhuijs in Waarland het boek overhandigd. Met binnenin een geschreven dankwoord aan Langedijker Verleden is dit boek in de bibliotheek in het Regthuis voor iedereen in te zien. Schaepskuyl "uit de

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 9