eactie het vorige nummer Redactie Peter Groot uit Oudorp: Al bladerend kwam ik het verhaal van Aad Leek tegen. Prach tig en ontroerend tegelijk. Aad was een volle neef van me. Mijn moeder heette ook Leek, was een zus van Aad z'n vader Joh. Ik herinner me nog het grenzeloze verdriet in de familie Leek. Maar ook dat er eigenlijk nooit meer over gesproken is. Blij dat dit nu weer gebeurt. Als voetballiefhebber in deze regio weet je eigenlijk niets als je Aad niet gekend hebt. Of niet van gehoord hebt." Dat dames destijds ook opeens veel interesse in de wed strijden van LSVV 1 kregen, door de aantrekkingskracht die Aad op hen uitoefende, kon Jannie de Jong bevesti gen. Na lezing van het verhaal schreef ze dat ze dit tegen keeper Jan Schrijver nog eens had verteld: "Aad Leek, ja, daarvoor togen mijn vriendinnen en ik ook op zondagmiddag naar het voetbalveld. Om andere reden dan jij (red. schrijver Arie Kaan). Enkele jaren geleden kwam ik Jan Schrijver in Buiten Zorg daar tegen. En heb ik hem alsnog bekend waarom wij als vrien- dinnengroepje zo hoognodig in voetbal geïnteresseerd waren." Aad Leek Het verhaal over voetbaltalent Aad Leek (8 november 1934-26 april 1962), die zo jong verongelukte, heeft heel veel reacties opgeroepen. Daaruit bleek dat eigenlijk nie mand die hem in die tijd had meegemaakt, hem was ver geten. Algemeen was de reactie 'mooi dat het herinnerd wordt' en 'goed dat het eens is beschreven'. De familie Leek beleefde opnieuw de tragische gebeurte nis, maar kon toch erg waarderen dat het weer ter sprake was gekomen. Niet alleen dat ze het er onderling weer over konden hebben, ook met hun (klein)kinderen, ze vonden dat het beschreven was zoals het geweest was. Dat vond ook de vriend van Aad, Gerard Engeringh, die mede had bijgedragen met zijn informatie. Hij was erg blij dat hij met zijn broze gezondheid de publicatie van het verhaal nog kon meemaken. Gerard is op 20 maart 2017 overleden. Onlangs is ook de in het verhaal beschreven broer Dick Leek, geboren in 1932, overleden op 8 oktober 2017. Foto uit 1945/1946, achter de R.K.-kerk op de brug die toen naar het LSVV-veld ging. Staande v.l.n.r. Kees bakker - Aad Leek - Piet Kramer en zittend Gerard Engeringh met hond Verder sterkte het de familie dat veel mensen in toeval lige ontmoetingen zeiden dat het een mooi verhaal was geworden. In een van die reacties klonk nog eens voluit door hoe aangrijpend de gebeurtenis was geweest: "ik herinner me dat ik mijn vader voor de eerste keer zag huilen toen hij het hoorde". Nog een kleine greep uit de reacties: Bertus Vroling: Beste Ariel Wat leukl Je hebt de beste voetballer die LSVV ooit gehad heeftl Tot leven gebrachtl Toeval bestaat nietl Het ge beurt gewoon! Je hebt er altijd mee rondgelopenl In je hoofdl En opeens gebeurt hetl Je hebt Aad tot leven gebrachtl Bedanktl Groetjes Bertus. In nog een andere reactie zegt Bertus dat hij ook altijd zo genoot van de verhalen die zijn vader over vroeger vertelde. Verhalen uit de jaren 1920-1930, over de tijd dat er nog bij de Roskambrug werd gespeeld. Verhalen ook over een legendarisch elftal met ome Theo Leek, Jan Nij- man en de gebroeders Mettes. Kermis in Dirkshorn in 1959 Mart Bullooper (2e van rechts) vond het mooi de foto met Aad op de kermis in Dirkshorn in 1959 weer te zien. Hij had de foto ook zelf nog en herinnerde zich dat Aad die avond zei "jullie krijgen een goede midvoor, Klaas Slikker uit Oudesluis". Aad wist dat hij naar DTS (de club van Mart) zou gaan en had tegen hem gevoetbald in dezelfde klasse als LSVV. DTS speelde hoger, in de KNVB, terwijl LSVV toen nog in de Afdelingen voetbalde. DTS zou trouwens inderdaad veel plezier van deze veel scorende spits krij gen. Dat brengt ons op de reactie van IJsbrand Kaan, die op dit punt aan zijn broer Arie een aanvulling geeft op het verhaal: "Bij Aad Leek zeg je dat het Noord-Hollands Elftal de beste amateurvoetballers waren. Klopt niet helemaal, het waren de beste voetballers van de afde ling Noord-Holland, waar LSVV toen in speelde. Oktober 2017 7

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 8