Seizoen 2017: heropening van Het Regthuis Anne Oostenveld opent onder grote belangstelling de openingsbijeenkomst Vervolgens kreeg Anne Oostenveld alle jaargangen van de Otterplaat aangeboden. Daarna werd Het Regthuis officieel door Guus van der Plas geopend door de bel aan de voorgevel diverse malen te luiden. Guus van der Plas opent officieel Het Regthuis door de bel te luiden Hierna werd Hart van Oudkarspel als eerste gefelici teerd door waarnemend burgemeester Jan Hoekema. In zijn speech gaf hij aan dat de voorzitter op korte termijn maar eens met de gemeente moest gaan praten over de mogelijkheden voor het herstel van het stucwerk aan de buitenkant van Het Regthuis. Wethouder Jasper Niewenhuizen overhandigde aanslui tend aan Hans de Graaf (voorzitter van de Stichting Lan- gedijker Verleden) de wezenkist uit 1593 die jarenlang in het gemeentehuis heeft gestaan. De wezenkist krijgt een prominente plaats in de trouwzaal. De laatste spreker was Marieke Neesen-Barten van Lief Langedijk. Zij gaf aan blij te zijn dat Het Regthuis weer gerenoveerd is en dat er weer getrouwd kan worden. Dit omdat zij zelf ook in Het Regthuis is getrouwd en daar mooie herinneringen aan heeft. Aan het eind van de officiële opening konden de geno digden en alle belangstellenden het opnieuw ingerichte Regthuis en de nieuwe tentoonstelling 'Bruggen en Pa den' met eigen ogen aanschouwen. De tentoonstelling over 'Bruggen en Paden' in Langedijk van voor de verkaveling werd goed bezocht Op zondag 15 oktober was Het Regthuis voor belang stellenden te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur. Ruim 160 belangstellenden hebben hiervan gebruik gemaakt. Vanaf 22 oktober is Het Regthuis elke zondag geopend van 13.00 tot 17.00 uur, behalve op feestdagen. Het Regthuis is op afspraak dagelijks geopend. Afspraken kunnen gemaakt worden via info@hartvanoudkarspel.nl of via telefoonnummer 0226-753063. 6 Oktober 2017

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 7