Het Regth seizoen a heropening van cn-pu® Mil! Dick Zuiderbaan Stichting Langedijker Verleden heeft een prachtig on derkomen gekregen met veel mogelijkheden. Via giften vanuit de gemeenschap, Stichting Hart van Oudkar spel, Stichting Langedijker Verleden en fondsen is bijna 300.000,- bijeengebracht. Wij willen dan ook alle gulle gevers hierbij hartelijk danken voor hun financiële bijdra ge. Een unieke prestatie om dit in Langedijk voor elkaar te krijgen. Het Regthuis gaat ook weer dienst doen als trouwloca tie. De jawoorden zullen straks weer in de gerestaureerde raadszaal klinken en de bruidsparen kunnen onder het luiden van de bel hun huwelijksgeluk bezegelen. De bel aan de gevel van Het Regthuis is er weer De raadszaal kan ook worden afgehuurd voor andere bijeenkomsten zoals vergaderingen, lezingen en work shops. Officiële Heropening Op zaterdag 14 oktober 2017 werd onder grote belang stelling Het Regthuis heropend. Er was een live verbin ding met Het Behouden Huis, zodat alle belangstellen den 200 personen) daar in drie zalen via schermen de officiële heropening van Het Regthuis konden volgen. Om 14.00 uur opende Anne Oostenveld (voorzitter van de stichting Hart van Oudkarspel) de openingsbijeen komst. In zijn openingswoord werden alle vrijwilligers via een PowerPoint presentatie nog eens extra in het zon netje gezet. Hij nodigde Evert en Guus van der Plas uit om de her opening te verrichten. Evert vergeleek in zijn speech Het Regthuis nog even met een aantal gebouwen in Rome en Pisa en sprak zijn verwondering uit, dat het verzakte Regthuis werd rechtgezet door er een krik onder te plaat sen. De nieuwe sfeerrijke achtergrond Na 10 maanden van hard werken aan Het Regthuis is Stichting Hart van Oudkarspel een fraai gerenoveerd rijksmonument rijker. Veel vrijwilligers hebben hard ge werkt om Het Regthuis zoveel mogelijk weer in de oude luister te herstellen. Dat is gelukt. Naast alle benodigde bouwkundige reparaties en schil derwerk hebben de trouwzaal, de expositieruimte en de hal een sfeerrijke uitstraling gekregen. Ook hangt er sinds lange tijd weer een 'bel' aan de gevel van Het Regthuis. Deze werd vroeger geluid als er iets ernstig aan de hand was zoals brand. De banken zorgen voor intimiteit Oktober 2017 5 o

Van Otterplaat tot Groenveldsweid - Langedijk | 2017 | | pagina 6